Верховна Рада закликала США зупинити будівництво "Північного потоку-2"

Депутати звернулися до Америки з проханням накласти блокуючі санкції на Nord Stream AG
Головне
Верховна Рада закликала США зупинити будівництво "Північного потоку-2"

21 травня народні депутати України ухвалили постанову щодо забезпечення енергетичної незалежності України.

Нардепи звернулися до Палати представників та Сенату Конгресу США щодо активізації зусиль зі зміцнення енергетичної безпеки України та Європи шляхом запровадження санкцій щодо будівництва газопроводу "Північний потік-2".

Постанову ВР №5520 підтримали 292 депутати, передає пресслужба парламенту.

Постановою доручено голові Верховної Ради України (досьє Разумкова) забезпечити невідкладне направлення тексту Звернення до Палати представників та Сенату Конгресу США.

У Постанові висловлена стурбованість тим, що представлена 19 травня ц.р. Державним департаментом США доповідь Конгресу США та запропоновані додаткові санкції не передбачають заходів проти ключової компанії учасника "Північного потоку - 2" - Nord Stream AG.

Ми переконані, що єдиним довгостроковим механізмом гарантування невикористання Росією "Північного потоку - 2" в якості енергетичної зброї є повне блокування можливості його завершення та введення в експлуатацію, - зазначається у документі.

Верховна Рада України закликає палату представників та Сенат Конгресу США використати весь наявний інструментарій, передбачений американським законодавством, для цілковитого і незворотного зупинення будівництва газопроводу в рамках проєкту "Північний потік-2" шляхом застосування блокуючих санкцій проти всіх учасників даного російського геополітичного проєкту, у тому числі Nord Stream AG.

Читайте також


Контекст. Газопровід "Північний потік-2" повинен поставляти російський газ безпосередньо в Європу дном Балтійського моря. Загальна потужність двох ниток трубопроводу становить 55 мільярдів кубометрів газу на рік. На сьогодні будівництво закінчено більш ніж на 90 відсотків.

Раніше, 18 березня, голова Державного департаменту США Ентоні Блінкен заявив, що кожна структура, що бере участь в проєкті "Північний потік-2", повинна негайно припинити діяльність або ж готуватися потрапити під американські санкції. За його словами, Вашингтон перевіряє відомості про компанії, залучені в реалізації проєкту.

У квітні Європейський парламент підтримав резолюцію, у якій закликав заблокувати будівництво російського газопроводу "Північний потік-2" і відключити Росію від міжнародної системи передачі міжбанківських платежів SWIFT.

1