Відсьогодні українські сайти повинні перейти на державну мову

Поряд з української версією сайту можуть існувати версії іншими мовами
Головне
Відсьогодні українські сайти повинні перейти на державну мову
Робота за ноутбуком. Фото: Pexels

З 16 липня всі сайти та сторінки в соціальних мережах, які зареєстровані в Україні, повинні перейти на державну мову.

Про це повідомив мовний омбудсмен Тарас Кремінь у Facebook.

На всіх сайтах та сторінках в соціальних мережах суб'єктів, зареєстрованих в Україні, має з'явитися україномовна версія, яка буде завантажуватися за замовчуванням для користувачів в Україні, - сказав Тарас Кремінь

Він зазначив, що україномовна версія сайту може існувати поряд з іншими мовами сайту, проте не повинна містити меншу кількість контенту.

Зокрема, нововведення пов'язані з тим, що 16 липня набирає  чинності частина друга та шоста статті 27 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", які регламентують використання державної мови в мережі Інтернет та мови інтерфейсів комп'ютерних програм, встановлених на товарах.

Тому будь-який товар, на якому встановлено комп’ютерну програму повинен бути "локалізований" для реалізації в Україні. На товарі повинен бути українськомовний інтерфейс.

Також усі інтернет-ресурси (вебсайти, сторінки в соцмережах, ютюб-, вайбер-, телеграм-канали, мобільні застосунки), які використовуються в якості інтернет-представництв суб’єктів господарювання в Україні, повинні мати основну версію українською мовою, яка має завантажуватися для користувачів в Україні за замовчуванням.

Українськомовна версія інтернет-представництва іноземного суб’єкта господарювання, який реалізує продукцію в Україні, може мати менший обсяг інформації, ніж основна версія, але достатній для того, аби користувач з України міг повністю розуміти мету діяльності даного суб’єкта, - пояснив він.

Кремінь заявив, що відсутність українськомовної версії інформаційного інтернет-ресурсу після 16 липня може означати свідоме порушення вимог закону про державну мову, або факт відсутності державної реєстрації засобу масової інформації та/або власника як суб’єкта підприємницької діяльності.

Це у свою чергу означатиме намір власника інтернет-ресурсу перебувати поза правовим полем України і викликатиме обгрунтовану недовіру до опублікованої на ресурсі інформації, - повідомив він.
Кремінь додав, що з 16 липня Уповноважений із захисту державної мови зможе накладати штраф на посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, керівників та працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, інших фізичних осіб, які порушуватимуть цей закон. Зокрема, штраф буде від 3400 до 8500 грн, якщо порушення вчинено вперше.

За повторне порушення накладатиметься штраф від 8500 до 11900 грн.

Нагадаємо, для України компанія Meta зробить застосунок Facebook "українським".

1