Відсьогодні в Україні запровадили гнучкий обмінний курс валют: як це працюватиме

Керована гнучкість курсу відрізняється від режиму плаваючого курсоутворення, який діяв в Україні до 24 лютого 2022 року
Головне
Відсьогодні в Україні запровадили гнучкий обмінний курс валют: як це працюватиме
Гроші, рубль / Фото з соцмереж
3 Жовтня 2023, 07:16
читать на русском

Національний банк (НБУ) з вівторка, 3 жовтня впроваджує режим керованої гнучкості обмінного курсу.

Про це повідомляє НБУ.

Як кажуть в НБУ, керована гнучкість курсу відрізняється від режиму плаваючого курсоутворення, який діяв в Україні до 24 лютого 2022 року. За поточного режиму НБУ продовжить ретельно контролювати ситуацію на валютному ринку та залишатиметься ключовим гравцем на ньому.

"НБУ, зокрема, компенсуватиме структурний дефіцит валюти. Завдяки цьому курс зможе змінюватися в обидва боки: зростати та знижуватися. Крім того, НБУ суттєво обмежуватиме курсові зміни, не допускаючи як значного послаблення гривні, так і суттєвого зміцнення", - йдеться в роз'ясненні.

Офіційний курс за режиму керованої гнучкості визначатиметься операціями на міжбанківському валютному ринку за активної участі НБУ.

"Водночас курс на тих сегментах ринку, де мають змогу купувати та продавати валюту громадяни, встановлюватиметься за тими ж правилами, що і останні півтора року. Йдеться як про готівковий ринок, так і про карткові курси банків", - зазначають в НБУ.

Як кажуть в НБУ, новий курсовий режим посилить стійкість української економіки та валютного ринку та зменшуватиме ризики накопичення валютних дисбалансів, які може генерувати тривале утримання фіксованого курсу. Також керована гнучкість офіційного курсу стане важливою передумовою для повернення до інфляційного таргетування в майбутньому.

Що характерно для гнучкого обмінного курсу

Курс змінюватиметься в обидва боки. Водночас НБУ суттєво обмежуватиме ці коливання, не допускаючи як значного послаблення гривні, так і суттєвого зміцнення;

Новий режим посилить стійкість української економіки та валютного ринку;

Офіційний курс за режиму керованої гнучкості визначатиметься операціями на міжбанківському валютному ринку;

Курс на готівковому валютному ринку, де мають змогу купувати та продавати валюту громадяни, встановлюватиметься за тими ж правилами, що і раніше.

Нагадаємо, Міністерство фінансів України і представники бізнесу передбачають на 2024 рік курс 41,4 грн за долар.

Як відомо, з липня 2022 року Нацбанк утримує фіксований офіційний курс гривні на рівні 36,57 грн/$1. Водночас на готівковому ринку курс стабілізувався на рівні до 38 грн/$1.

Мінфін також спрогнозував курс долара на найближчі кілька років. У 2025 році передбачено зростання до 44,5 гривень за долар, а в 2026 році – до 43,0 гривень.

Читайте також