Військовий облік для жінок: Міноборони хоче врегулювати процедуру

Для ЗСУ залишається потреба в спеціальностях та фахівцях медицини, радіотехніки, харчових технологій
Важливо
Військовий облік для жінок: Міноборони хоче врегулювати процедуру
Жінки-військові (Фото: Міністерство оборони України)
1 Вересня 2022, 08:34
читать на русском

Міноборони розробило і передало до Верховної Ради пропозиції змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо добровільності постановки на військовий облік жінок.

Про це повідомила в телеграмі заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

Зараз працюємо над законопроєктом разом з профільним комітетом Комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки

Ми вже неодноразово заявляли, що постановку жінок на військовий облік встановлено законом. Тому Міноборони та Генштаб не можуть її змінити самостійно. Це повноваження Парламенту. Якщо будуть прийняті зміни - Міноборони і Генштаб їх виконають, - пояснила Маляр.

За її словами, досвід розгортання всіх військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

Разом із тим, для Збройних Сил залишається потреба в спеціальностях та фахівцях медицини, радіотехніки, харчових технологій.

Тому, у разі прийняття змін до згаданого закону, Генштаб розробить зміни до переліку військово-облікових спеціальностей для жінок і скоротить перелік до оптимальної потреби, - йдеться у повідомленні.

Заступниця міністра наголосила, що йдеться про добровільну постановку на військовий облік. Вона нагадала, що з 2014 року жодна жінка примусово на фронт не потрапила - лише за її згодою.

1