Військовим обмежать можливість оприлюднювати інформацію в Інтернеті

Заборона стосуватиметься інформації про військові частини та завдання, які вони виконують
Важливо
Військовим обмежать можливість оприлюднювати інформацію в Інтернеті
23 Лютого 2024, 12:44
читать на русском

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист. Окрім розширення прав, їм буде заборонено публікувати деяку інформацію в інтернеті.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк в Telegram.

Законопроєкт №10313 містить норму, згідно з якою військовослужбовці не мають права поширювати в медіа та мережі Інтернет інформацію, яка дозволяє визначити (зокрема шляхом обробки, аналізу та узагальнення за допомогою спеціального програмного забезпечення):

  • геопросторові дані про військові об’єкти, військові частини (підрозділи) та військовослужбовців під час виконання покладених на них завдань;
  • характер цих завдань та сили і засоби, що залучені до їх виконання.

Крім того, законопроєкт врегулює норми щодо надання військовослужбовцям одноразової відпустки при народженні дитини зі збереженням грошового забезпечення у повному розмірі та питання про нарахування пенсій для військовослужбовців.

Нагадаємо, народні депутати вже внесли понад 1000 правок до законопроєкту про мобілізацію в Україні. Для їх розгляду комітету ВР з питань національної безпеки знадобиться понад тиждень. Попередня дата другого читання законопроєкту про мобілізацію - 6 березня.

Читайте також

1