Військовозобов`язані жінки можуть бути мобілізовані: у яких випадках

Примусової мобілізації жінок до війська в Україні наразі немає
Важливо
Військовозобов`язані жінки можуть бути мобілізовані: у яких випадках
Жінки-військові (Фото: Міністерство оборони України)
9 Жовтня 2023, 12:23
читать на русском

З 1 жовтня українки, які мають медичну та фармацевтичну освіту, мають стати на військовий облік. Такі українки набудуть статусу військовозобов'язаних.

Речник Полтавського обласного Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП) майор Роман Істомін розповів в інтерв'ю виданню Telegraf, чи можуть вручити повістку військовозобов'язаній українці.

Він пояснив, що під час мобілізації жінок примусово не призивають до армії, принаймні поки що.

"Але вони, безумовно, можуть бути призвані на військову службу чи залучені для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час, або ж піти на службу добровільно, підписавши контракт", – сказав Істомін.

За його словами, більшість осіб жіночої статі, які перебувають на військовому обліку, мають право на відстрочку або звільнення.

"Зокрема, у разі, якщо жінка одна виховує неповнолітню дитину, дитину з інвалідністю чи є мамою трьох дітей", – пояснив речник Полтавського обласного ТЦК СП.

Істомін додав, що якщо у подружжя військовозобов’язаних є на утриманні неповнолітня дитина, то призваним до ЗСУ може бути лише один з батьків.

"Зазвичай правом на відстрочку чи звільнення користуються жінки. Але якщо дитина в такій родині вже доросла, і також підлягає мобілізації, то призвати можуть всіх трьох. Та це в теорії. Адже у більшості своїй жінки не є військовозобов’язаними, батько дорослого сина може мати букет хвороб або й інвалідність, а син його доглядати. Тобто, все дуже індивідуально, життєвих варіацій багато", – резюмував він.

Нагадаємо, з 1 жовтня 2023 року працівниці медичної та фармацевтичної сфери будуть зобов'язані зареєструватись у військкоматах. Жінки інших спеціальностей поки можуть стати на облік за власним бажанням. Взяти на облік можуть жінок, якщо вони придатні до проходження служби за віком до 60 років та станом здоров'я (це визначає ВЛК).

Разом з тим, до 2026 року українки, які мають медичну спеціалізацію, не підлягатимуть обов'язковій мобілізації.

Читайте також

1