Власники підприємства на Луганщині фінансували бойовиків "ЛНР"

Бюджет окупантів отримав близько 19 мільйонів російських рублів
Власники підприємства на Луганщині фінансували бойовиків "ЛНР"
Фото: СБУ
17 Вересня 2021, 06:02
читать на русском

Служба безпеки України на Луганщині заблокувала масштабну схему фінансування окупаційної адміністрації "ЛНР".

Як повідомляється на сайті СБУ, організаторами незаконної оборудки були власники великого підприємства харчової промисловості, яке розташоване у Луганську. У 2015 році його перереєстрували у "ЛНР" і почали працювати за правилами окупантів.

Серед фігурантів провадження є колишній "заступник міністра промисловості та торгівлі ЛНР", директор та двоє топменеджерів підприємства.

Встановлено, що на початок окупації завод припинив свою роботу, і щоб відновити виробництво зловмисники завозили обладнання і харчові інгредієнти з неокупованої частини України. Для цього вони використовували механізм так званого "перерваного транзиту": необхідні товари постачалися з підконтрольної Україні території начебто покупцям у Прибалтиці, які своєю чергою перепродавали їх партнерам у Закавказзі.

Вантажі направлялися транзитом через РФ кінцевим споживачам, але насправді через неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону вони завозилися до тимчасово окупованої території Луганської області. Готова продукція збувалася в ОРДЛО та Росії, - йдеться у повідомленні.

Оперативники та слідчі СБУ встановили, що завод діяв 2,5 роки, і за цей час підприємство поповнило бюджет окупантів податками на суму близько 19 мільйонів російських рублів (близько 7 млн грн).

Служба безпеки України повідомила чотирьом організаторам схеми про підозру за ч. 4 ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку встановленого Конституцією України, скоєного організованою групою осіб та у великому розмірі) Кримінального кодексу України. Їх оголошено у розшук.

Нагадаємо, нещодавно фахівці Служби безпеки України у Києві викрили рекламну агенцію, яка займалася розробкою інформаційних кампаній для терористичних організацій "Л/ДНР" та окупаційної влади Криму.

Читайте також

1