Внутрішньо переміщеним українцям виплатять гроші на проживання: як отримати допомогу

Українці, які вимушено покинули домівки, отримають від двох до трьох тисяч гривень допомоги
Головне
Внутрішньо переміщеним українцям виплатять гроші на проживання: як отримати допомогу
Біженці Фото: https://t.me/mvs_ukraine/9172
25 Березня 2022, 21:46
читать на русском

Українці, які вимушено переїхали з власних осель через активні бойові дії, отримають по дві або три тисячі гривень допомоги на проживання.

Про це повідомила міністерка соцполітики Марина Лазебна, передає пресслужба партії "Слуга народу".

Зазначається, що внутрішньо переміщені особи, які змушені були покинути місце постійного проживання у зв’язку з широкомасштабним вторгненням рф в Україну, отримають допомогу на проживання від держави у розмірі 3000 гривень на кожну дитину або людину з інвалідністю, та у розмірі 2000 гривень на кожну іншу особу.

За даними Мінсоцполітики, допомогу отримають люди, які перемістилися з тимчасово окупованої території у Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, а також з територій активних бойових дій, які визначені в переліку, затвердженому розпорядженням КМУ від 6 березня 2022 р. № 204, і отримали довідку про перебування на обліку внутрішньо переміщених осіб.

Допомогу автоматично, без додаткового звернення, отримають також внутрішньо переміщені особи, які станом на 1 березня 2022 року отримували щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до постанови КМУ від 1 жовтня 2014 р. № 505.

Стосовно людей, які є "повторними" переселенцями, вони також отримають допомогу на проживання, - зазначила Лазебна.

Як надаватиметься допомога:

  • для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень на місяць,
  • для інших осіб – 2000 гривень на місяць.

Виплата допомоги здійснюється через Ощадбанк на банківський рахунок (за стандартом IBAN), який отримувач вказав у заяві на допомогу.

Допомога надається щомісячно з місяця звернення на весь період введення воєнного стану плюс один місяць після його припинення чи скасування.

Що потрібно зробити для отримання допомоги:

  • стати на облік як внутрішньо-переміщена особа та отримати відповідну довідку;
  • подати заяву на отримання допомоги на проживання;
  • подати заяву до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад, уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг.

Нагадаємо, після необхідних доопрацювань подати заяву можна буде через програмні засоби порталу "Дія". Орієнтовно доопрацювання буде завершено до кінця місяця.

Читайте також