Вода в річці Дніпро містить 21 забруднюючу речовину - дослідження

В межах дослідження виявили 161 забруднювач
Важливо
Вода в річці Дніпро містить 21 забруднюючу речовину - дослідження
Річка Дніпро (фото: з відкритих джерел)

В Україні провели масштабне дослідження проб води в басейнах річки Дніпро, у якій вчені виявили 21 забруднюючу речовину.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля і природних ресурсів.

Зазначається, що у жовтні 2020 року взяли проби з Дніпра та його приток – 27 проб води та 5 проб риби. Вперше у басейні Дніпра відбулися такі масштабні дослідження на понад 67 тис. речовин.

В межах дослідження виявили 161 забруднювач. Зокрема, 95 - в зоні скидання "Київводоканалу" (Бортницька станція аерації), 87 - у річці Рось (вплив стічних вод "Білоцерківвода"), 66 - у річці Рось (Корсунь-Шевченківський), 56 - у річці Білоус (Чернігів).

В результаті дослідження визначено 21 речовину-забруднювач. З них 19 синтетичних речовин: сільськогосподарські отрутохімікати, фармацевтичні препарати та речовина, що використовується в парфумерії - синтетичний мускус. А також 2 важких метали: цинк і мідь, - йдеться у повідомленні.

Читайте також

Для дослідження риби взяли 5 проб в різних локаціях. Їх перевірили на вміст металів: кадмію, свинцю, ртуті та нікелю, які є пріоритетними речовинами Водної рамкової директиви ЄС.

Так, у пробі поблизу Деснянського питного водозабору виявили перевищення ртуті. Вражає, що у всіх пробах у високих концентраціях виявлені антипірени (БДЕ) - речовини, що утрудняють займання матеріалів, - сказано в повідомленні.

Мінприроди передало результати скринінгу до Держекоінспекції та Асоціації водоканалів України для подальших досліджень і встановлення потенційних забруднювачів.

Нагадаємо, що Дніпро - четверта за довжиною річка Європи після Волги, Дунаю й Уралу, а річковий басейн Дніпра є найбільшим в Україні.

1