Вперше Україна отримала від США два мільйони доз вакцини Moderna

Препарат надійшов у рамках інціативи COVAX
Головне
Вперше Україна отримала від США два мільйони доз вакцини Moderna
Партія вакцин Moderna Фото: UNICEF Ukraine

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну понад два мільйони (2 млн 40) доз мРНК вакцини від COVID-19 виробництва американської компанії Moderna.

Ця партія вакцин надається урядом США через глобальний фонд COVAX, повідомляє UNICEF Ukraine.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, вакцини Модерна з цієї поставки призначені для використання мобільними бригадами, які щеплюють організовані колективи та професійні групи попередніх етапів.

Мета ініціативи COVAX, яка є безпрецедентним прикладом співпраці міжнародної спільноти, - забезпечити, щоб усі країни, незалежно від рівня доходу, отримали рівний доступ до вакцин проти COVID-19. Поставки в рамках COVAX продовжуватимуться, і до кінця 2021 року, як очікується, Україна отримає достатню кількість вакцин різних виробників, щоб захистити до 20% населення від COVID в рамках ініціативи.

Наша ключова мета — захистити якнайбільше українців від COVID-19. Ми вдячні партнерам, які допомагають нам у цьому. Щодня ми збільшуємо обсяги вакцинації, щоб усі охочі мали доступ до щеплень. Я закликаю українців, які ще не щепились, не зволікати та відвідати найближчий центр масової вакцинації, щоб захистити своє здоров’я, - сказав міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

Зберігання й логістику мРНК-вакцин, отриманих від COVAX, із дотриманням правильного холодового ланцюга в Україні забезпечує Агентство США з міжнародного розвитку USAID.

Нагадаємо, 23 червня головний державний санітарний лікар Ігор Кузін повідомив, що Україна у липні отримає 7,7 млн доз вакцини від коронавірусу, більша частина яких надійде із Китаю.

Читайте також

1