ВПО, яких не буде на місці фактичного проживання, позбавлять допомоги держави – рішення уряду

У ВПО перевірятимуть місце їх фактичного проживання
Важливо
ВПО, яких не буде на місці фактичного проживання, позбавлять допомоги держави – рішення уряду
Українці, які залишили домівки через війну. Переселенці / Фото: t.me/Pravda_Gerashchenko
20 Жовтня 2022, 12:12
читать на русском

Згідно з постановою уряду Національна соціальна служба вибірково перевірятиме фактичне місце проживання внутрішньо переміщеної особи. В разі відсутності особи на місці фактичного проживання виплату допомоги може бути припинено.

Про це повідомили у Кабінеті міністрів України.

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка передбачає перевірку фактичного місця проживання внутрішньо переміщених осіб та визначає можливість позбавлення їх державної допомоги. Відповідне рішення закріплене постановою уряду №1168 від 14 жовтня.

Передбачається, що Національна соціальна служба перевірятиме фактичне місце проживання внутрішньо переміщених осіб, які отримують допомогу на проживання.

Згідно з документом, вибіркова перевірка проводиться за рішенням керівника (заступника керівника) територіального органу Нацсоцслужби відповідно до сформованих з використанням Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб списків, наданих Нацсоцслужбою її територіальним органам.

У разі відсутності внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання/перебування посадова особа територіального органу Нацсоцслужби робить відповідний запис в акті і залишає внутрішньо переміщеній особі повідомлення про необхідність протягом десяти календарних днів прибути до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад за місцем перебування на обліку для проходження ідентифікації.

У разі коли внутрішньо переміщена особа протягом десяти календарних днів не прибула до органу соціального захисту населення, орган соціального захисту населення приймає рішення про припинення надання допомоги на проживання з наступного місяця.

Нагадаємо, в Україні можуть спостерігатися затримки з виплатами пенсій і усіх видів соціальних допомог через дефіцит бюджету і технічні затримки Казначейства.

1