Всі ключові предмети залишаться: міністр освіти про реформу шкільного навчання

Оксен Лісовий запевнив, що усі основні гуманітарні та природничі дисципліни залишаться в шкільній програмі
Всі ключові предмети залишаться: міністр освіти про реформу шкільного навчання
Школа, діти, урок Фото: УНІАН
25 Квітня 2023, 18:55
читать на русском

Всі ключові навчальні дисципліни – і природничі, й гуманітарні, які нині є в школі, повинні залишитися.

Про це заявив міністр освіти та науки Оксен Лісовий повідомив в ефірі телемарафону.

"Ми не допускаємо сьогодні скорочення дисциплін ключових, таких, як історія України, українська мова, хімія, фізика, математика, біологія. Тобто всі ті ключові дисципліни, які є в школі, повинні залишитися. Ми говоримо про оптимізацію програми, про їхню концентрацію корисними знаннями, ми говоримо про ті дисципліни, якими можливо можна пожертвувати. І сьогодні це питання експертів. Наприклад, можна концентрованіше подати основи здоров’я або якісь інші дисциплін", – розповів він.

Наразі Міністерство освіти не має точних даних щодо кількості вчителів, проте працює над упорядкуванням цієї інформації.

Зазначається, що приблизно 3-4% вчителів виїхали за кордон. Переважно вчителі виїхали з тих регіонів, де ведуться бойові дії, це Луганська, Херсонська, Донецька,  Харківська, Запорізька області.

Лісовий зауважив, що на сьогодні для України найкритичнішим питанням є підготовка учителів Нової української школи. Це завдання прагнуть виконати до початку нового навчального року і воно потребує фінансування.

"З об’єктивних причин підготовку не було здійснено попереднього року. Це той виклик, який ми маємо сьогодні. А загалом щодо підготовки вчителів – спостерігаємо проблеми з вищою освітою. Це стосується підготовки педагогічних кадрів та інших фахівців. Тому в фокусі нашої уваги сьогодні – реформи вищої освіти загалом і педагогічної зокрема", – додав він.

Нагадаємо, в Україні запропонували ввести обов'язковий курс щодо статевого виховання для учнів шкіл, професійно-технічних закладів та у закладах вищої освіти.

Читайте також