Як обрати якісний оселедець: поради фахівців

Найперше, слід звернути увагу на умови зберігання риби - у холодильнику за відповідної температури
Як обрати якісний оселедець: поради фахівців
оселедець
5 Червня 2023, 19:37
читать на русском

Слабосолоний оселедець - чудова закуска й інгредієнт для салатів та інших смачних страв. А щоб не зіпсувати обід чи вечерю, варто уважно ставитися до вибору риби.

Як це правильно зробити, розповіла в Telegram експертка з харчування Наталя Мазурик.

Як вибрати оселедець

Натисніть на рибину. Хороший оселедець має одразу повернутися до своєї форми. А от м'яку рибу краще не брати.

Колір філе. Найбільш якісний оселедець має ж бути світлим на зрізі і зі світлим животиком. Філе не має бути червоним, бо це говорить, що воно погано просолене.

1-й і 2-й сорти риби. Цікаво, що оселедці з незначними пошкодженнями животика (без випадання нутрощів) та підшкірним пожовтінням теж можуть бути. Це 2-й сорт риби. В ньому допускається навіть невелика кислинка (через окислення жирів). Також м'язи можуть бути слабкими, але не в'ялими.

1-й сорт - це цільні, щільні, пружні оселедці без пожовтінь та пошкоджень.

Чим жирніший оселедець, тим кращий. Жирність риби можна визначити "на око". Загалом, рибини діляться на нежирні (до 12%) та жирні (більше 12% жиру). І чим ширший оселедець в животику, тим він жирніший, а довгі і вузькі рибини - менш жирні. Жирні оселедці смачніші і містять більше Омега-3.

Зазвичай, жирнішими є самці, тому якщо хочете саме таку рибу, попросіть у продавця вибрати оселедець з молоками. Коли ікра чи молоки зрілі, їх можна намацати через животик - у самки він буде твердішим.

Раніше ми писали, як обрати якісну варену чи копчену ковбасу.

Читайте також

1