Як повернути гроші, помилково відправлені не на ту картку — інструкція

Є кілька варіантів розв'язання цієї проблеми
Як повернути гроші, помилково відправлені не на ту картку — інструкція
Купюри, гривня, пластикова картка Фото: УНІАН
20 Грудня 2022, 17:33
читать на русском

Нерідко трапляються випадки, коли відправник вводить не ту цифру та надсилає кошти не тій людині, але їх можна повернути.

Про це пише видання Pay Space Magazin.

Розглянемо приклад з ПриватБанком. Тут є два варіанти розв'язання проблеми: простий та складний. Перший — якщо користувач, якому був надісланий грошовий переказ — чесна людина, та буде згідна повернути гроші.

Першим, що треба зробити відправникові, це терміново звернутись в ПриватБанк (безпосередньо, або хоча б за підтримкою на гарячу лінію, телефон — 3700). Далі необхідно надати банку всю інформацію про помилковий платіж, зокрема: номер картки, суму переказу, час та дату відправлення тощо.

Співробітники банку своєю чергою мають зв’язатись з людиною, яка отримала помилковий платіж, для збору додаткових даних та з метою отримати згоду на повернення коштів. Якщо клієнт порядний, кошти надходять відправникові дуже швидко.

Слід зазначити, — якщо при відправлені грошей був вказаний неактивний рахунок (не закріплений за жодним із клієнтів), гроші повернуться автоматично протягом декількох днів. Детальну інформацію також повідомлять представники банку.

Якщо виникають проблеми і отримувач відмовляється віддавати кошти, слід озвучити співробітнику банку про шахрайство та звернутись до поліції. Це хоч і складніший шлях отримання своїх грошей, але також надійний. Привід для звернення — стаття 536 Цивільного Кодексу України. Разом із тим позивач має право вимагати відсотки за користування коштами.

Правоохоронці, розслідуючи справу, надсилають у банк запит на отримання всієї інформації відносно переказу. Відповідно до пункту 6 Указу президента України «Про заходи щодо нормалізації платіжної дисципліни в народному господарстві України» підприємства незалежно від форм власності мають повертати у п’ятиденний термін платникам помилково зараховані на їхні рахунки кошти.

Своєю чергою юристи кажуть, що практика таких повернень вже давно налаштована, тому не слід хвилюватись. Цивільний кодекс зобов’язує людину, яка через помилковий переказ отримала у власність гроші, негайно повернути їх відправнику. Як правило достатньо того, що платник звертається до одержувача за допомогою листа із проханням повернути помилково відправлені гроші, зазначаючи суму та реквізити.

Традиційно такою схемою користуються зловмисники, які спеціально перераховують кошти, аби потім отримати більше. Тому краще звернутись до банку та слідувати інструкції співробітників. Традиційно юристи рекомендують у письмовій формі реєструвати факт отримання грошей від невстановленої особи.

Читайте також

1