З 1 вересня і в аудиторіях: Міносвіти оприлюднило рекомендації щодо строків та формату навчального року для вишів

Ця рекомендація не стосується закладів освіти, які розміщені на територіях, що знаходяться в зоні бойових дій, зокрема в зонах досяжності вогню ворожих РСЗВ, систем С-300 та аналогічних
Головне
З 1 вересня і в аудиторіях: Міносвіти оприлюднило рекомендації щодо строків та формату навчального року для вишів
Студенти, навчання (Фото: pexels)
13 Липня 2023, 11:37
читать на русском

У Міністерстві освіти дали рекомендації керівникам установ професійної передвищої та вищої освіти щодо початку навчального року у 2023-2024 роках, а також щодо формату навчання.

Про це йдеться у листі Міносвіти, опублікованому на Osvita.

Керівникам установ професійної вищої освіти, професійних коледжів, академій та університетів рекомендується розпочати навчальний рік 1 вересня 2023 року.

Водночас зазначається, що відповідно до законодавства, принципів автономії та самоврядування заклади освіти можуть самостійно визначати організаційну та безпекову модель проведення освітнього процесу.

"Водночас, вимушений перехід закладів освіти на проведення освітнього процесу в дистанційному форматі, викликаний спочатку епідемією COVID-19, а потім і збройною агресією РФ, зрештою призвів до незаперечного зниження якості освіти", - йдеться у листі.

Серед проблем, що вказують на погіршення якості освіти, названо такі:

  • Відсутність ефективного зворотного зв'язку з викладачами
  • Велика кількість домашніх завдань
  • Технічні проблеми
  • Недостатнє забезпечення отримувачів освіти та науково-педагогічних працівників комп'ютерною технікою
  • Нестача спілкування
  • Відсутність отримання дієвого практичного досвіду

Тому в Міносвіти рекомендують закладам вищої та спеціальної вищої освіти 1 вересня 2023 року максимально перейти до здійснення освітнього процесу в аудиторному форматі з урахуванням наявності та місткості укриттів.

Ця рекомендація не стосується закладів освіти, які розміщені на територіях, що знаходяться в зоні бойових дій, зокрема в зонах досяжності вогню ворожих РСЗВ, систем С-300 та аналогічних.

"Міністерство повною мірою усвідомлює виклики, які стоять перед закладами у зв'язку з поновленням навчання в аудиторному форматі, тому першочерговим завданням для навчальних закладів є безпечна складова навчального процесу", - наголосили у відомстстві.

Керівникам закладів освіти у липні-серпні 2023 року рекомендується докласти максимальних зусиль щодо упорядкування наявних укриттів (як спеціалізованих, так і пристосованих), у тому числі із залученням коштів спеціального фонду, для проведення в них занять під час повітряних тривог.

Нагадаємо, в Україні пропонують запровадити 12-річну систему освіти вже з 2024 року. Це вирішило б проблему освітніх втрат, яких зазнала держава через війну та пандемію COVID-19.

Читайте також