У 2024 році планують повернути ЗНО та ДПА

Відповідний законопроєкт вже розглядають в парламенті
У 2024 році планують повернути ЗНО та ДПА
ЗНО Фото: 12kanal.com
10 Березня 2023, 16:44
читать на русском

Через військову агресію РФ освітній процес в Україні зазнав деяких змін. Зокрема, в цьому році випускники замість ЗНО складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ). Але у наступному році в Україні можуть відновити ЗНО.

Про це у власному Telegram-каналі повідомив голова профільного комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

Бабак зазначив, що на засіданні комітету одноголосно було прийнято рішення рекомендувати ВР прийняти за основу законопроєкт № 9046.

"У разі його прийняття, з наступного навчального року ДПА буде у формі ЗНО/НМТ з 4 обов’язковими предметами: українська мова, математика, історія України, іноземна мова (крім мови держави-агресора)", – пояснив він.

За його словами, це стосується випускників 9-х та 11-х класів з наступного навчального року. Для початкової школи ДПА буде з меншої кількості предметів.

Нагадаємо, НМТ цьогоріч міститиме завдання з трьох предметів. Два обов'язкові – українська мова, математика – та один предмет на вибір – історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, фізика, хімія. На складання тесту абітурієнти матимуть 180 хвилин. Учасники НМТ можуть самі розподіляти час між блоками.

У МОН запланували дві сесії НМТ – 2023: основну і додаткову. Основна відбудеться у червні, додаткова – у червні – липні. Участь у додатковій сесії можуть взяти ті абітурієнти, які через поважні причини не могли складати тести під час основної.

Тести випускники складатимуть у спеціально обладнаних комп'ютерних аудиторіях навчальних закладів – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). Їх створять як в Україні, так і в деяких країнах за кордоном.

Реєстрація на НМТ – 2023 відбудеться у квітні. Підтвердження участі у тесті та остаточний вибір місця проходження НМТ запланували на травень. Вступна кампанія у виші запланована на липень – серпень.

Читайте також