З листопада психотропи можна буде купити лише за електронним рецептом

Таким чином розпочнеться другий етап провадження електронних рецептів на ліки
З листопада психотропи можна буде купити лише за електронним рецептом
Ліки, таблетки (Фото: shutterstock)
27 Серпня 2022, 09:19
читать на русском

В Україні спрощується доступ до необхідних лікарських засобів пацієнтам, які потребують складного лікування відповідно до медичних показань, а також додатково посилюється контроль за відпуском з аптек ліків, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Запуск електронного рецепта на наркотичні (психотропні) лікарські засоби відбудеться в листопаді цього року. Також передбачається перехідний період для медичних закладів. Лікарі закладів, які підключені до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ), повинні будуть призначати ці ліки за електронними рецептами. А в разі відсутності підключення до ЕСОЗ – за паперовими з використанням спеціальних рецептурних бланків форми № 3, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що для відпуску таких препаратів за електронним рецептом аптечні заклади, що мають відповідну ліцензію на відпуск наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, повинні обов’язково зареєструватися в ЕСОЗ. Так, із випискою електронного рецепта пацієнту надходитиме смс із номером рецепта та унікальним кодом погашення, які він має повідомити фармацевту в аптеці для отримання препаратів, призначених рецептом.

Наркотичні препарати за електронним рецептом – ще один крок у цифровізації медичної сфери. І цей крок спрямований першочергово на покращення доступу до ліків, які полегшують самопочуття пацієнтів зі складними захворюваннями. Також, як і е-рецепт на антибіотики, це є черговим етапом на шляху євроінтеграції України та забезпечення контрольованості відпуску рецептурних ліків, – зазначили в міністерстві.

Таким чином, з листопада в Україні запрацює другий етап впровадження електронного рецепта на відпуск рецептурних препаратів. Наступний крок – впровадження електронного рецепта на всі рецептурні препарати – очікується в 2023 році.

Нагадаємо, від 1 серпня 2022 року українці не можуть вільно купувати антибіотики в аптеках. Для цього потрібно отримати у лікаря електронний рецепт.

Читайте також