З українців тимчасово не стягуватимуть борги за комуналку: кого це не стосується

Рада тимчасово заборонила стягувати борги за комуналку, але це стосується не всіх
Важливо
З українців тимчасово не стягуватимуть борги за комуналку: кого це не стосується
Купюри, гривня, комуналка Фото: УНІАН
27 Липня 2022, 17:16
читать на русском

Верховна Рада схвалила в цілому закон, який забороняє примусово стягувати борги з певних категорій громадян за житлово-комунальні послуги протягом дії воєнного стану.

Про це повідомив народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк у Telegram.

За закон №7531 проголосували 312 народних депутатів. Документ вносить зміни до закону "Про виконавче провадження" і передбачає, що тимчасово, на період дії воєнного стану, забороняється примусове стягнення з фізичної особи заборгованості за ЖКП в громадах, розташованих у районах проведення воєнних дій, або які перебувають/перебували у тимчасовій окупації.

Крім цього, це стосується й осіб, район проживання яких перебуває в оточенні відповідно до переліку Мінреінтеграції, або якщо стягнення здійснюється щодо нерухомого майна, яке було знищено або пошкоджено внаслідок воєнних дій.

Дотепер було повністю заборонено на час дії воєнного стану виконання рішень, боржниками за якими є підприємства оборонно-промислового комплексу, органи військового управління, військові частини, вищі військові навчальні заклади, установи та організації зі складу Збройних Сил.

Депутати внесли до цієї норми виняток, згідно з яким норма не стосується рішень за позовами фізичних осіб про стягнення заробітної плати та грошового забезпечення військовослужбовців.

Нагадаємо, українці зможуть отримати грошові допомоги, пільги та субсидії у містах з активними бойовими діями.

1