За порушення правил експлуатації генераторів можуть оштрафувати на пів мільйона гривень

Щоби зберігати пальне для генераторів, треба мати відповідну ліцензію
За порушення правил експлуатації генераторів можуть оштрафувати на пів мільйона гривень
Генератор
6 Грудня 2022, 10:12
читать на русском

Криза в енергетичній системі України змушує українців шукати альтернативні джерела електроенергії. Багато громадян вдалися до закупівлі генераторів.

Однак не всі знають, що є певні правила експлуатації цих приладів, які не можна порушувати. А штрафи за генератори можуть сягати 500 тис. грн.

Про причини штрафних стягнень та про винятки з цих правил розповіло видання "Антикор".

Далеко не всі знають, що на зберігання пального для генератора потрібно отримати відповідну ліцензію, а експлуатація цих приладів на підприємствах вимагає оформлення спеціальної документації. За порушення цих правил передбачено колосальні фінансові стягнення. Штрафи за генератори можуть сягати 500 тис. грн.

За відсутність у підприємця ліцензії на зберігання палива для генератора може бути призначено штраф у розмірі 500 тис. грн. Але згідно зі ст. 15 Закону № 481 є кілька винятків.

Винятками є підприємства та організації, що повністю забезпечуються з державного чи місцевого бюджету. Також цей виняток поширюється на підприємства й організації системи державного резерву. Не можуть бути оштрафовані й підприємства, що займаються газо- та нафтовидобуванням і зберігають паливо для власних потреб.

Також слід нагадати, що генератори не можна встановлювати всередині приміщення або на балконі. Цей пристрій потребує встановлення зовні приміщення. Відстань від генератора до приміщення має бути від 6 м. А зберігати запаси палива слід з відривом щонайменше 10 метрів від генератора. Крім того, забороняється підключати електрогенеруючий пристрій до електричної мережі. Експлуатований генератор має бути сертифікований в Україні.

Нагадаємо, планові відключення електроенергії по Україні призвели до збільшення кількості оголошень про оренду будинків з генераторами.

Читайте також

1