Закон про засади діяльності ДБР ухвалено у першому читанні

Депутати дозволили Держбюро розслідувань збільшити кількість посад
Закон про засади діяльності ДБР ухвалено у першому читанні
Фото: з відкритих джерел

1 липня Верховна Рада України у першому читанні ухвалила законопроєкт "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правових засад діяльності Державного бюро розслідувань" (№ 5305).

"За" проголосувало 226 народних депутатів, повідомляє пресслужба парламенту.

Законопроєкт передбачає:

  • створення слідчих відділів територіальних управлінь ДБР у кожній області, що дозволить більш ефективно працювати слідчим та оперативникам;
  • збільшення граничної чисельності ДБР на 400 посад – до 2000 осіб;
  • надання Бюро права безпосереднього доступу до автоматизованих інформаційних і довідкових систем;
  • наділення ДБР повноваженнями укладати міжвідомчі міжнародні договори тощо.

Проєктом, зокрема, пропонується уточнити окремі повноваження як Державного бюро розслідувань, так і директора Державного бюро розслідувань, удосконалити структуру територіальних управлінь, усунути законодавчу прогалину в частині визначення суб’єкта, який буде уповноважений накладати дисциплінарні стягнення на директорів територіальних управлінь, визначити, що буде містити стаж служби в Державному бюро розслідувань та порядок його обчислення.

У ДБР прокоментували рішення депутатів: "Державне бюро розслідувань вдячне народним депутатам за підтримку".

Нагадаємо, що в Україні створять єдиний державний правоохоронний орган, відповідальний за боротьбу з економічними злочинами. Так, Бюро економічної безпеки України стане центральним органом виконавчої влади, на який покладаються завдання щодо протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави.

Читайте також

1