Завершено спецрозслідування відносно Сівковича

Його підозрюють у силовому розгоні студентів з Майдану у 2013 році
Завершено спецрозслідування відносно Сівковича
Сівкович Володимир Фото: УНІАН
15 Серпня 2022, 17:52
читать на русском

Державне бюро розслідувань завершило спецрозслідування відносно колишнього заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Володимира Сівковича, якого підозрюють у причетності до силового розгону студентів з Майдану у 2013 році.

У ДБР повідомили, що після ознайомлення сторони захисту з матеріалами досудового розслідування обвинувальний акт буде скеровано до суду.

10 червня 2020 року Володимира Сівковича було оголошено у міжнародний розшук.

Інформація від ДБР: заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України був натхненником та організатором силового розгону студентів з Майдану Незалежності у місті Києві в ніч на 30 листопада 2013 року. Слідство встановило, що для цього колишній посадовець вступив у змову з колишнім головою Київської міської державної адміністрації та вплинув на начальника Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в його ж кабінеті.

За даними слідства, Сівкович вмовив правоохоронця видати наказ працівникам міліції про звільнення силовим методом Майдану Незалежності від громадян, що реалізовували своє конституційне право на мирні збори.

Внаслідок виконання цього явно злочинного наказу співробітники міліції та військовослужбовці внутрішніх військ МВС України заподіяли тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості 85 громадянам. Близько 300 учасників зборів були витіснені від Монумента Незалежності та пам’ятника засновникам Києва за межі площі у напрямках вулиць Інститутська, Архітектора Городецького та Хрещатик. При цьому правоохоронці перевищували службові повноваження, застосували насильство.

Читайте також