Зеленський обговорив загострення на Донбасі з Президентом Євроради

Україна не бачить відведення російських військ від кордонів
Головне
Зеленський обговорив загострення на Донбасі з Президентом Євроради
Володимир Зеленський (Фото: Офіс президента)
17 Лютого 2022, 15:17
читать на русском

Президент України Володимир Зеленський провів термінову телефонну розмову з Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем.

Про це повідомили в Офісі президента України.

Зеленський поінформував співрозмовника про поточну безпекову ситуацію навколо нашої держави, наголосивши, що наразі Україна не бачить доказів відведення російських військ від наших кордонів.

Окрему увагу Глава держави приділив загостренню ситуації в районі проведення Операції об’єднаних сил. Зокрема, він повідомив про значну кількість порушень режиму припинення вогню з боку незаконних збройних формувань.

Президент акцентував на обстрілі незаконними збройними формуваннями дитячого садка в Станиці Луганській сьогодні вранці та назвав це великою провокацією.

Ця ситуація вкотре довела, що евакуація дипломатів і представників ОБСЄ з України зараз не на часі. Важливо, щоб дипломати та Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ залишалися на своїх місцях в Україні. Моніторингова діяльність є вкрай важливою. Це є додатковим чинником стримування, – наголосив Зеленський.

За словами Глави держави, сьогодні не вистачає сил і засобів ОБСЄ, щоб об’єктивно фіксувати всі порушення режиму тиші, що відбуваються, зокрема нинішнє ранкове загострення.

Президент України та Президент Європейської ради обопільно підтримали  позицію щодо необхідності збереження місій в Україні та підтвердили відданість політико-дипломатичним зусиллям з метою розблокування мирного процесу й відновлення стабільності.

Розмова відбулася перед початком зустрічі лідерів країн Європейського Союзу у Брюсселі під головуванням Президента Європейської ради. Зокрема, Шарль Мішель обговорить з європейськими лідерами інформацію, яку надав Глава Української держави.

Нагадаємо, 17 лютого бойовики посилили обстріли на Сході України. В СММ ОБСЄ повідомили, що російські найманці на Донбасі вивели за лінії відведення понад 100 одиниць військової техніки. Бойовики розмістили за межами виділених місць зберігання озброєння танки, гармати та гаубиці.

Також сьогодні бойовики обстріляли Станицю Луганську. Один зі снарядів потрапив у дитячий садок. Внаслідок цього постраждали троє працівників закладу.

1