Зеленський вдосконалив процедуру обрання керівників вишів

Підписано закон, що удосконалює процес обрання керівника закладу вищої освіти
Зеленський вдосконалив процедуру обрання керівників вишів
Документи Фото: сторінка КСУ у Фейсбуці

Президент Володимир Зеленський підписав закон, яким вдосконалено процедуру обрання керівників вищих навчальних закладів.

Про це повідомляє Офіс президента.

Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо процедури обрання керівника закладу вищої освіти" № 1216-IX, який Верховна Рада підтримала 5 лютого 2021 року.

Документ удосконалює процес обрання керівника закладу вищої освіти шляхом запровадження другого туру виборів. Також уточнюється процедура встановлення результатів виборів та конкретизуються умови для проведення повторного конкурсу на заміщення посади керівника вишу.

Зокрема, закон доповнює статтю 42 Закону України "Про вищу освіту" положеннями, згідно з якими у разі, якщо у виборах керівника вишу взяли участь дві або більше кандидатур і жодна з них не набрала понад 50% голосів, на сьомий день проводиться другий тур виборів поміж двох осіб, які в першому турі набрали найбільшу кількість голосів.

Читайте також

Якщо обрана за конкурсом кандидатура не пройшла спеціальну перевірку, протягом тижня після закінчення спецперевірки оголошується новий конкурс на заміщення посади керівника вишу, - йдеться у документі.

У разі якщо вибори визнані такими, що не відбулися, або жодна з кандидатур не набрала необхідної кількості голосів, протягом тижня з дня встановлення результатів виборів оголошується новий конкурс.

Таким чином забезпечується волевиявлення трудового колективу, якість виборчого процесу, усуваються корупційні ризики, які виникають при призначенні виконувача обов’язків керівника закладу вищої освіти, а також численні проблемні питання щодо умов і порядку обрання та призначення на посаду його керівника.

Нагадаємо, 23 лютого Верховна Рада погодила правки президента Володимира Зеленського до законопроєкту №4531 про державну службу, якими виконувачі обов'язків міністрів можуть повноцінно керувати відомствами.

1