Зеленський відкрив інсталяцію пам’яті жертв Голокосту

Вона дає можливість зазирнути в жахливе минуле, про яке ніхто не маємо забувати
Зеленський відкрив інсталяцію пам’яті жертв Голокосту
Інсталяція “Погляд у минуле” (фото: ОП)
27 Січня 2021, 14:38
читать на русском
Президент Володимир Зеленський відкрив інсталяцію "Погляд у минуле" у Києві, яка пов'язана із жертвами Голокосту.

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

Ми вшановуємо сьогодні всіх жертв Голокосту, жертв трагедії Бабиного Яру, всіх жертв Шоа, – сказав Зеленський.

Він нагадав, що саме цього дня у 1945 році бійці 1-го Українського фронту почали звільнення концтабору Аушвіц.

За його словами, інсталяція, яка відкривається на проспекті Перемоги у столиці, важлива тим, що дає можливість зазирнути в жахливе минуле, яке ми не маємо права забути.

Ми повинні пам’ятати, що не помічати диктатуру, не помічати нацизм, не помічати такого ставлення до людства, до народу, до традицій просто неможливо. Тому пам’ятаємо й помічаємо. Вічна пам'ять всім жертвам Голокосту, – сказав Зеленський.

Своєю чергою, президент Ізраїлю Реувен Рівлін у своєму відеозверненні зазначив, що ніколи в історії Європи не було такої масштабної та жорстокої операції з винищення євреїв за такий короткий час, як у Бабиному Яру.

Читайте також

Водночас голова наглядової ради Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" Натан Щаранський розповів у відеозверненні, що нацисти вбили 6 млн євреїв, з них 1,5 млн – в Україні, зокрема в Бабиному Яру. При цьому, за його словами, радянська влада намагалася приховати ці злочини.

Інсталяція "Погляд у минуле" – це стилізоване дерево та необроблені камені-валуни, на яких розміщуватимуться світлини часів німецької окупації міста у 1941-1943 роках, зроблені німецьким військовим фотографом. Наприкінці вересня 1941 року він зробив в окупованому Києві 29 фотографій, серед яких 13 – у Бабиному Яру. Ці фотографії – єдина документація Бабиного Яру в перші дні після масових розстрілів.

Образ дерева зі зламаними гілками – метафора перерваного життя. Саме такі дерева без гілок встановлюють як традиційні єврейські надгробки – мацеви.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський вшанував пам'ять жертв Голокосту, який 27 січня щорічно вшановує весь світ.

1