Зеленський: за роки мораторію в Україні вкрали землі, площею як два Криму

Всередині країни утворився тіньовий ринок обігу землі без сплати податків
Зеленський: за роки мораторію в Україні вкрали землі, площею як два Криму
Українська земля (фото: з відкритих джерел)

В Україні за час дії заборони на продаж землі сільськогосподарського призначення було незаконно присвоєно близько 5 млн га державних угідь.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час виступу на Всеукраїнському форумі "Україна 30. Земля".

За його словами, за час мораторію всередині країни утворився тіньовий ринок обігу землі без сплати податків, офіційного працевлаштування та соціальних гарантій для людей.

Він розкритикував попередню владу за те, що за останні 20 років для реалізації земельної реформи нічого не було зроблено.

Вони обіцяли, маніпулювали, навіть їли землю на трибуні Верховної Ради України, лякали, що її вагонами вивезуть за кордон. Але найстрашніше – вони позбавили сім мільйонів громадян України їхнього конституційного права – права власності на землю, - сказав президент.

За його словами, за час дії мораторію на продаж сільськогосподарської землі помер майже мільйон землевласників, а вартість гектара сільгоспземлі стала найнижчою у Європі.

Читайте також

Колишні парламенти не змогли не те що провести земельну реформу, а навіть розпочати обговорення відповідних законів. Натомість їм вдалося інше: вони утворили всередині країни фактично офшор площею понад вісім мільйонів гектарів. Це сірий, тіньовий ринок, де землю легко купували, легко продавали, збирали врожай і заробляли мільйони без сплати жодних податків, офіційного працевлаштування й соціальних гарантій для людей, - зазначив Зеленський.

За його словами, за роки дії мораторію було незаконно присвоєно близько 5 млн га державних сільгоспземель України, що за площею дорівнює майже двом півостровам Крим.

Він розповів про дії чинної влади щодо відкриття ринку землі та нагадав, що Верховна Рада ухвалила закон про запровадження обігу земель сільгосппризначення. Також Зеленський нагадав, що підписав ухвалений парламентом закон про національну інфраструктуру геопросторових даних.

Нагадаємо, 24 травня президент Володимир Зеленський підписав закон №2194, який дозволяє передати землі за межами населених пунктів у комунальну власність.

1