Зеленський знизив ставки ПДВ для окремих видів аграрної продукції

Президент підписав закон, яким вніс зміни до Податкового кодексу України
Зеленський знизив ставки ПДВ для окремих видів аграрної продукції
Документи Фото: сторінка КСУ у Фейсбуці

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає зниження ставки ПДВ за операціями з постачання та ввезення на територію України деяких видів сільськогосподарської продукції.

Як повідомляється на сайті глави держави, підписано закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції" № 1115-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 17 грудня 2020 року.

Документ передбачає зниження ставки ПДВ з 20% до 14% за операціями з постачання та ввезення на територію України деяких видів сільськогосподарської продукції, зокрема: великої рогатої худоби, свиней, молока незбираного, пшениці та жита, ячменю, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, цукрових буряків, насіння льону, свиріпи або ріпаку, соняшнику та інших олійних культур.

Закон спрямований на забезпечення підтримки сільськогосподарського товаровиробництва в Україні, залучення інвестицій у галузь та підвищення конкурентоспроможності вітчизняного сільського господарства, - йдеться у повідомленні.

Читайте також

Зазначається, що реалізація норм закону знизить мотивацію платників податку до оптимізації податкових зобов'язань з ПДВ за операціями з відповідною продукцією, що зменшить втрати бюджету та сприятиме детінізації у сфері аграрного виробництва.

Нагадаємо, 17 лютого Верховна Рада України ухвалила закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції". Він передбачає підтримку сільськогосподарського товаровиробництва в Україні.

1