Зеленський зустрівся з головою місії МАГАТЕ у Києві

Через окупацію нашої Запорізької АЕС російськими військовими є великі ризики щодо вибухів
Головне
Зеленський зустрівся з головою місії МАГАТЕ у Києві
Зеленський з головою МАГАТЕ / Фото: Суспільне
30 Серпня 2022, 19:07
читать на русском

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаелем Гроссі у вівторок, 30 серпня.

Зустріч відбулася перед запланованим візитом делегації МАГАТЕ на Запорізьку атомну електростанцію, який очікується цього тижня. Про це повідомляє Укрінформ.

Зеленський під час зустрічі з генеральним директором МАГАТЕ наголосив, що Україна очікує від візиту місії МАГАТЕ не лише аналізу ситуації на ЗАЕС, але й вимог щодо демілітаризації зони навколо та в середині станції.

Водночас президент подякував за приїзд місії МАГАТЕ в Україну і наголосив, що через окупацію нашої Запорізької АЕС російськими військовими є великі ризики щодо вибухів, зриву роботи ядерних реакторів, відключення блоків ЗАЕС від української мережі.

Крім цього, також є ризики щодо опалювального сезону для наших громадян і світову загрозу через ті чи інші ядерні ризики.

Зеленський додав, що українська сторона хоче, щоб місія МАГАТЕ на чолі з директором Гроссі завдяки нашим спецслужбам та безпековим коридорам мала змогу попасти на станцію і зробити максимум для того, щоб уникнути усіх загроз світового масштабу.

Довіряємо вашим спеціалістам... Ми би хотіли, щоб була не тільки перевірка, бо я вважаю, що перевірка - це тактичні дії, а є стратегічні рішення... Для нас важливо невідкладні вимоги з боку МАГАТЕ, з боку ООН і вимоги, які абсолютно всі лідери Європи та світу підтримують щодо термінової демілітаризації станції, виходу будь-яких військових російської федерації з будь-якою зброєю, звільнення нашої станції і організації демілітаризованої зони як всередині так і навколо Запорізької атомної станції і повний перехід станції під контроль Української держави, - сказав глава держави.

Він додав, що тільки так можна усунути будь-які ризики пов'язані з атомною енергетикою

Нагадаємо, місія Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) приїхала до Києва перед візитом на окуповану орками Запорізьку АЕС. Проте окупанти навмисно обстрілюють коридори, якими місія МАГАТЕ повинна їхати на Запорізьку АЕС.

Читайте також