Зміна постачальника газу: чи будуть збережені пільги українцям

Українці збережуть пільги при зміні компанії-постачальника блакитного палива
Головне
Зміна постачальника газу: чи будуть збережені пільги українцям
Газ (Фото: pixabay)
26 Вересня 2022, 15:50
читать на русском

В Україні з 1 травня 2022 року понад 10 млн українських домогосподарств, що були побутовими споживачами газу 23 регіональних газопостачальних компаній, опинилися у ситуації, коли постачальники не могли виконувати свою функцію.

Для збереження безперебійного газопостачання в умовах воєнного стану ТОВ "Нафтогаз" забезпечує постачання газу побутовим споживачам.

У "Нафтогазі" відповіли на актуальні запитання споживачів.

Чи потрібно подавати додаткові документи для переходу?

  • Ні. Перехід від попередньої газопостачальної компанії відбувся автоматично. Споживачі можуть звернутися до контакт-центру ТОВ "Нафтогаз" для актуалізації контактної інформації.

Чи були збережені пільги після зміни постачальника?

  • Так, зміна постачальника не вплинула на наявні пільги споживача.

З якої дати слід оплачувати рахунки?

  • Розрахунок за газ, спожитий з 1 травня 2022 року, має бути здійснений на рахунки ГК "Нафтогаз України". Оплата за газ, отриманий до 30 квітня 2022 року, має здійснюватись на рахунки попереднього постачальника.

Що робити з переплатою за спожитий газ?

  • Питання повернення залишків переплат, нарахованих сум, пільг і житлових субсидій слід розв’язувати, звернувшись до попереднього постачальника. Дієвого механізму переведення коштів між компаніями не існує.

Для повернення переплат необхідно:

  • написати заяву про повернення переплати;
  • додати копію паспорта, ідентифікаційного номера та повних банківських реквізитів власного карткового рахунку (із зазначенням IBAN, МФО, ЄДРПОУ банку);
  • надіслати пакет документів на адресу для листування попереднього постачальника.

Зверніть увагу, споживачі продовжать отримувати два окремі платіжні рахунки. Перший від ГК "Нафтогаз України" за спожитий газ. Другий від місцевих операторів газорозподільних мереж за транспортування газу.

У разі якщо попередні газопостачальники продовжать надсилати рахунки чи вимагатимуть оплатити послуги споживання газу, починаючи з 1 травня 2022 року, необхідно повідомити за електронною адресою [email protected].

Також слід зауважити, що номер особистого рахунку споживача не зберігається, оскільки використовуються різні інформаційні системи. Дізнатися номер особового рахунку можна:

- на сайті gas.ua на сторінці "Дізнатися номер рахунку";
- у чатботах GASUA у Viber, Telegram та NaftogazGasSupply у Facebook, Messenger;
- на квитанції, яку доставить Укрпошта
- у контакт-центрі ГК "Нафтогаз України".

У разі виникнення будь-яких питань можливо звернутися до контакт-центру Нафтогазу за номерами:

  • +38 066 300 28 88
  • +38 098 300 28 88
  • +38 093 300 28 88

Нагадаємо, з 1 травня мільйонам українців з 17 областей змінили газопостачальника. Усі споживачі, яких раніше обслуговували постачальники під брендом "ТВІЙ ГАЗЗБУТ" та ТОВ "Одесагаз-Постачання", отримуватимуть газ від ГК "Нафтогаз України".