Арістов Юрій

Арістов Юрій

Народний депутат України ІХ скликання, голова Комітету з питань бюджету Верховної Ради України

Арістов Юрій – успішний підприємець, провідний постачальник елітних морепродуктів, колишній бізнеспартнер Володимира Зеленського.

Місце народження

Народився 1 липня 1975 року в місті Київ.

Освіта

 • 1997 рік – закінчив Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації за спеціальністю "Радіозв'язок", отримав кваліфікацію спеціаліста радіоінженера.
 • 2021 рік – закінчив Київський національний торговельно-економічний університет.
 • Вересень 2021 року – було опубліковано повідомлення про захист дисертації Юрієм Арістовим на здобуття ступеня доктора філософії. Тема дисертації: "Бюджет у системі соціально-економічного розвитку країни".

Родина

З першою дружиною Арістов розлучився, у них спільний повнолітній син Артем.

Друга дружина - Арістова Марина Анатоліївна (Дурицька). Відома як учасниця шоу "Холостяк" (2010 рік) і ведуча на каналі "Espreso TV". Займається підприємницькою діяльністю, опікується бізнесом чоловіка після обрання його народним депутатом.

У подружжя двоє спільних дітей – Марія (2012 року народження) і Роберт (2015 року народження).

Також з ними проживає Діана – донька Марини від першого шлюбу.

Кар’єра у бізнесі

 • Перш ніж досягти успіху у бізнесі, Арістов деякий час працював на різних посадах як у Збройних Силах України, так і в приватному секторі економіки. Трудову діяльність розпочинав у якості інженера.
 • 1997-1999 роки – по закінчені військового інституту працював інженером відділу систем передачі даних центру АСУ в Генеральному Штабі ЗСУ.
 • 2000-2001 роки – звільнившись з військової служби, Арістов влаштувався інженером у департамент автоматизованих систем та управління банку "Україна".
 • 2001-2002 роки – працював вебдизайнером у ТОВ "Софттронік".
 • 2002-2003 роки – був директором по імпорту товарів ТОВ "Стара Фортеця".
 • 2003-2005 роки – працював на посаді генерального директора Старовіщанського молокозаводу.
 • 2006 рік – започаткував власний бізнес. Заснував мережу магазинів декору "Те Амо". Володів ними до 2014 року.
 • У тому ж році заснував ТОВ "Айдіес Факторі", яке займалось імпортом товарів.
 • 2012 рік – створив ПП "Океанополіс", яким деякий час керував. На цьому підприємстві бізнесмен започаткував торгівлю рибою та морепродуктами.
 • 2014 рік – Юрій Арістов стає співзасновником ресторану "РибаLove" в Києві.
 • Тоді ж підприємець заснував ТОВ "Голден Фіш" та ТОВ "Блек Шрімп" — ресторан “Фіш Хаус” та рибні бари Fish House Bar.
 • 2015 рік – Арістов заснував компанію "Атлантік-Юмма", що займається перероблюванням риби та морепродуктів, гуртовою та роздрібною торгівлею океанічною та морською рибою. Згодом підприємство стало найбільшим імпортером свіжої риби та морепродуктів.
 • У тому ж році Арістов створив ТОВ "Зеларі Фіш", яке згодом змінило назву на "Норін Плюс". Підприємство спеціалізувалось на перероблюванні риби, молюсків та ракоподібних.
 • 2016 рік – став співзасновником ТОВ "АБ Рітейл", що володіє мережею барів "Oysters Cava Bar". Компанія стала партнером благодійного проєкту Тані Гриньової KIND CHALLENGE і допомагає зібрати 3 млн грн для підопічних фонду "Таблєточки".
 • 2018 рік – Арістов створив ТОВ "Столична ікрова компанія".
 • Крім риби та морепродуктів підприємець був засновником низки компаній, пов’язаних з ІТ-індустрією та будівництвом – ТОВ "Сайфер ЛТД", ТОВ "Данціг", ТОВ "Профбілд". Але згодом він продав цей бізнес.
 • В 2019 році, після обрання до Верховної Ради, Арістов переоформив всі свої активи на дружину.

Юрій Арістов з дружиною Мариною та дітьми (фото: facebook/com/Юрій-Арістов)

Парламентська діяльність

 • У Раду Юрій Арістов потрапив не випадково. З 2015 року він був діловим партнером Володимира Зеленського. Майбутній президент володів 15% ТОВ "Голден Фіш" (ресторан "Фіш Хаус"), а Олена Зеленська мала 25% у ТОВ "Зеларі Фіш". У 2019 році Володимир Зеленський передав свою частку бізнесу партнерам по "Вечірньому кварталу", а Арістов отримав місце у виборчому списку партії "Слуга народу" на позачергових парламентських виборах.
 • У липні 2019 року Зе-команда перемогла на виборах у ВРУ. З ініціативи гаранта Арістов був названий претендентом на посаду голови Комітету з питань бюджету, за що і було проголосовано в парламенті після прийняття присяги 29 серпня.

Арістов на трибуні Верховної Ради (фото: facebook/com/Юрій-Арістов)

 • Також з 2019 року депутат є членом груп з міжпарламентських зв'язків з Канадою, Японією, США, Францією і Норвегією.
 • У Раді Арістов активно підтримував програму великого дорожнього будівництва. Він заявляв, що нова дорожня інфраструктура стане драйвером економічного зростання в Україні, навіть в умовах пандемії.
 • Парламентар був одним з ініціаторів прийняття законопроєкту №3509, який передбачав виділення 35 млрд гривень з Фонду COVID-19 на будівництво доріг. Він заявляв, що цей крок принесе 7,5 млрд гривень додаткових надходжень до бюджетів усіх рівнів.
 • Голова Комітету з питань бюджету також декларував державну підтримку малому бізнесу, що найбільше постраждав від COVID-19. Під час карантину на кожну дитину в сім’ї ФОПа виплачуватимуть 1779 грн на дитину до 6 років та 2218 грн на дитину від 6 до 10 років включно. На допомогу вимушеним безробітним Комітет передбачив додаткових 6 млрд гривень. Арістов підтримав запровадження на період карантину мораторію на перевірки, податкові канікули окремим групам підприємців, відтермінування РРО. Також депутат брав участь у розробці нових кредитних програм для малого бізнесу. Таке кредитування на пільгових умовах спрямовано на збереження робочих місць та зарплат працівникам.

Юрій Арістов веде засідання Комітету з питань бюджету (фото: facebook/com/Юрій-Арістов)

Критика та скандали

Хоча Юрія Арістова і вважають людиною Зеленського, але деякі експерти стверджують, що він лише ширма, а всіма справами в Комітеті заправляє його заступник Олександр Трухін. В матеріалі "Української правди" стверджується, що саме Трухін став куратором "бюджетних процесів" для Офісу президента (тобто зайнявся збором коштів для неофіційної партійної каси), тісно співпрацює з Андрієм Єрмаком і Кирилом Тимошенком по програмі "Велике будівництво" і є фактичним головою бюджетного комітету.

В серпні 2021 року відбулась справжня інформаційна атака на Юрія Арістова, яка свідчить про бажання різних впливових політиків прибрати його з керівництва комітетом. Так, в ЗМІ з’явились публікації, що засновані депутатом підприємства ведуть бізнес з російськими компаніями.

Арістов Юрій (фото: facebook/com/Юрій-Арістов)

Тоді ж потрапив у скандал старший син Юрія. Артем оприлюднив в соцмережах свої фотографії на Червоній площі в Москві, і виявилось, що він веде блог в забороненій мережі "ВКонтакті" де постійно "лайкає" російських політиків. Журналістка Ярослава Коба навіть порадила батьку відправити сина на перевиховання в зону ООС.

А головний редактор "Новинарні" Дмитро Лиховій в кінці серпня отримав листи фейкового політичного консультанта Арістова на ім’я Ігор Хоменко, який вимагав прибрати всі негативні матеріали щодо голови бюджетного комітету і погрожував покатати журналіста в багажнику. Нардеп заявив, що немає жодного уявлення про автора листів, і сповістив про готовність посприяти у виявленні зловмисника.

Юрій Арістов також потрапив у типовий для "слуг народу" скандал. Під час карантину він неодноразово попадався на очі журналістам, коли без засобів захисту відпочивав у київських ресторанах.

Дата публікації: 14.09.2021
Дата останньої зміни: 14.09.2021
1