Березюк Олег

Березюк Олег

Депутат ВРУ VIII скликання, керівник парламентської фракції "Об’єднання "Самопоміч" цієї ж каденції

Березюк Олег – український психіатр, політик, соратник Андрія Садового, працівник органів Львівської міської виконавчої влади з 2006 по 2014 рік, член Української спілки психотерапевтів

Місце народження

Народився 8 жовтня 1969 року у місті Львові.

Освіта

  • 1988 рік – закінчив Львівське базове медичне училище.
  • 1996 рік – закінчив Іллінойський університет в м. Чикаго, США. Спеціальність "Біологія та психологія".
  • 1999 рік – закінчив Львівський державний медичний університет ім. Данила Галицького, спеціальність "Лікувальна справа", кваліфікація лікар.

Родина

Дружина -  Криницька-Березюк Уляна Володимирівна, за фахом лікар-психотерапевт, фахівець з психоаналізу, працювала сімейним психологом в громадській організації "Батьки в дії".

Родина виховує трьох дітей: синів Данила (2000 р.н.) і Лева (2008 р.н.) та пасинка Остапа (1996 р.н.).

Професійна та політична діяльність

  • 1996 рік - після повернення зі Сполучених Штатів Америки Олег Березюк продовжив навчання у Львівському державному медичному університеті ім. Данила Галицького і одночасно працював на місцевому радіо Lux FM. До 2006 року він був автором та ведучим програми "Давайте поговоримо".
  • 2000 рік – після закінчення Львівського медичного університету влаштувався асистентом кафедри психіатрії та психотерапії ЛНМУ ім. Данила Галицького.
  • 2000 – 2006 роки – одночасно працює лікарем-психіатром.
  • 2004 рік – під час першого Майдану Березюк був учасником проєкту "Радіо твоєї свободи", завдяки якому всі охочі їхати в Київ отримали необхідну інформацію. Тоді зародились ідеї майбутньої "Самопомочі" - самодисципліна, самоорганізація, самоуправління.
  • Вересень 2006 року – переходить на роботу у виконавчі структури Львівської міської ради. Перед цим він успішно проводить виборчу кампанію Андрія Садового і приймає пропозицію нового мера перейти на роботу в Ратушу. 
  • 2007 – 2012 роки – Березюк очолював департамент "Адміністрація міського голови". Посада не публічна, не престижна, проте максимально наближена до міського голови. Незабаром директор департаменту стає правою рукою Андрія Садового, його найбільш довіреною особою.

Олег Березюк з Андрієм Садовим (стоп-кадр відео)

2012 - 2014 роки – Олег Березюк обіймав посаду директора департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради та виконував обов’язки заступника міського голови Львова з гуманітарних питань.

Грудень 2012 року – було зареєстровано політичну партію "Об’єднання "Самопоміч", її назва запозичена у однойменного громадського об’єднання, створеного Садовим у 2004 році. Березюк став членом нової партії і згодом був обраний членом Політичної Ради.

9 вересня 2014 року  - з'їзд партії "Об'єднання "Самопоміч" затвердив виборчий список на позачергові парламентські вибори. Березюк отримав 28 місце.

26 жовтня 2014 року – за список партії "Об’єднання "Самопоміч" проголосувало майже 11 % виборців, що надало їй 32 місця у Раді. Парламентську фракцію політичної сили очолив Олег Березюк. Андрій Садовий був у списку під №50 і в парламент не потрапив, хоча і так були зрозумілі його наміри залишитися на посаді Львівського міського голови. 

21 листопада того ж року Олег Березюк від імені фракції підписав коаліційну угоду, до якої приєднались БПП, "Народний фронт", РПЛ та ВО "Батьківщина".

18 лютого 2016 року лідер фракції "Самопомочі" Олег Березюк з парламентської трибуни зачитав заяву про припинення діяльності в складі коаліції та перехід в опозицію чинному уряду.

Олег Березюк на трибуні Верховної Ради (фото: facebook.com/samopomich.ua)

Коли в червні 2017 року склалась критична ситуація з вивозом із Львову побутових відходів, більшість експертів визнала головною причиною кризи бажання влади "присадити" парламентську фракцію "Самопомочі", збити рейтинг Садового і посадити його на гачок. У відповідь, 19 червня  Березюк оголосив про початок голодування під Адміністрацією президента. 20 червня до нього приєднались віцеспікер Верховної Ради Оксана Сироїд та нардеп від "Самопомочі" Тарас Пастух. Після госпіталізації Оксани Сироїд нардепи Березюк та Пастух припинили голодування. Олег Березюк заявив, що на Банковій немає до кого говорити і акції протесту слід переносити у Львів.

25 червня 2017 року у Львові відбулось віче, на якому виступив лідер фракції Березюк. Він закликав земляків захищати їх успішне місто, бо зараз "цей успіх засипається сміттям".

Станом на липень 2017 року Березюк вважався одним із відповідальних депутатів, який за цей період виконав 39 із 72 обіцянок, які він давав виборцям. Серед лідерів парламентських фракцій в нього найкращі показники.

Після перемоги на президентських виборах Володимира Зеленського, Олег Березюк заявив, що фракція підтримає найскорішу інавгурацію нового керівника держави.

На позачергових парламентських виборах Березюк знову балотувався по списку партії "Об’єднання "Самопоміч", у якому займав сьому позицію. Проте його політична сила на цей раз не здолала прохідний бар’єр.

В цілому перебування Олега Березюка у Раді і основні завдання фракції "Самопомочі" найкраще іллюструють його слова :

"Це не парламент. Верховна Рада ніколи не була парламентом в класичному розумінні цього терміну. І завдання Самопомочі, в тому числі полягає у тім, щоб в Україні, нарешті, з’явився справжній парламент. Щоб не було як раніше – коли парламентом керували 10 осіб зовні його, а депутати були маріонетками".

Підсумовуючи попередню каденцію можна стверджувати, що це завдання залишилось не виконаним.

Критика і скандали

Критика Олега Березюка почалась задовго до його парламентської кар’єри. Львівські політики пригадують його появу в команді Садового. Було відомо, що львівському меру завжди подобались різні психотерапевтичні практики. До Березюка його правою рукою був найвідоміший львівський психотерапевт Олександр Фільц. Але на початку 2000-х Олег Березюк зумів витіснити колегу і переконати Садового у своїй важливості.

Олег Березюк (фото: facebook.com/samopomich.ua)

Згодом без Березюка Садовий не приймав жодного важливого рішення, і незабаром у міськраді психотерапевт отримав прізвисько Шаман. І підстави так його назвати були, адже під час нервових і напружених сесій чи засідань Садовий частенько оголошував перерву, усамітнювався з Березюком і згодом виходив спокійним і врівноваженим. 

Після призначення Березюка директором департаменту гуманітарної політики він стає відомим широкому загалу своєю неадекватною "антиалкогольною кампанією" в закладах освіти. Чиновник практикував дивний метод – без попередження з’являвся в кабінеті директора освітнього закладу і починав безцеремонно нишпорити по шухлядах, тумбочках, різних закапелках. І горе тому керівнику, в кого він знаходив пляшку з алкоголем. Покарання – негайне звільнення. Львівські освітяни зі сльозами радості провели Березюка на роботу у Верховну Раду.

Потрапивши в парламент керівник фракції змінив "антиалкогольну кампанію" на компанію вихваляння своєї партії. Цим він налаштував проти себе більшість колег з інших фракцій. За його висловом, парламент – це діжка лайна, в якому фракція "Самопомочі" - ложка меду, яка ледь покращує огидну субстанцію.

Навіть у парламенті Березюк не забував всі без винятку питання погоджувати з Садовим. І його колеги обурювались не раз, коли після погоджувальної ради Березюк наступного дня змінював позицію і порушував попередні домовленості після вечірнього обговорення питань з Андрієм Садовим.

А один із львівських депутатів назвав Березюка балаболом, вказавши, що є люди слова, а от Березюк – людина слів, яка багато говорить, та мало робить, а якщо і говорить, то не те, що потрібно. Наведемо приклад, що підтверджує таку його оцінку.

Так, 2 червня 2016 року Березюк потрапив у типову для себе халепу. Він з пафосом розповідав журналістам, як президент наклав вето на закон про зниження активів на вживані авто, який напередодні ухвалив парламент. Ці його твердження викликали сміх, адже цей закон ще навіть не був підписаний головою Верховної Ради і Порошенко не зміг би його ветувати, навіть якби дуже хотів.

Дата публікації: 31.03.2021
Дата останньої зміни: 16.09.2021
1