Бобровська Соломія

Бобровська Соломія

Народна депутатка IX скликання від партії «Голос», секретарка Комітету ВРУ з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва

Всі новини

Бобровська Соломія – помічниця віцепрем’єр-міністра у 2014 році, колишня членкиня команди Міхеіла Саакашвілі, ексзаступниця голови Одеської ОДА та її очільниця з листопада 2016 по січень 2017 року

Місце народження

Соломія народилась 20 грудня 1989 року в місті Рівне.

Освіта

  • 2007 рік – закінчила навчання в Регіональному інформаційно-комп'ютерному центрі Рівненської облдержадміністрації.
  • 2012 рік – закінчила філософський факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка, магістерка філософії.
  • Випускниця Інституту громадського лідерства.
  • Випускниця спільного проєкту Лабораторії законодавчих ініціатив та Ради Європи — "Українська школа політичних студій".
  • Заочно навчалася в аспірантурі Львівського університету ім. Франка. Працювала над кандидатською дисертацією, тема якої: "Свобода як джерело соціально-правової легітимації громадянського суспільства". Інформації про її захист у відкритих джерелах поки немає.
  • Вересень - листопад 2017 року — стажувалась у Жіночій раді державної адміністрації штату Массачусетс (Бостон, США).

Родина

Батько Соломії — Анатолій Леонідович Бобровський — доктор технічних наук, професор кафедри менеджменту Рівненського державного гуманітарного університету, автор чотирьох книг. Обирався до міської ради 6-го скликання. Був членом фракції ВО "Свобода".

У Соломії є брат Тарас. У 2017 році він був старшим офіцером відділу з питань міжнародної технічної допомоги Управління міжнародного співробітництва та євроінтеграції Адміністрації Державної прикордонної служби України. У 2016 році Тарас став кандидатом політичних наук.

Бобровська незаміжня, дітей не має.

Політична і громадська діяльність до обрання у ВРУ

  • 2002 рік - Соломія Бобровська стає членкинею Національної скаутської організації "Пласт". В рамках організації вона заснувала дівоче об’єднання.
  • 2009 рік – активістка приєдналася до ВМГО "Фундація регіональних ініціатив". Ця громадська організація займалась підготовкою молодих лідерів в Україні.
  • 2012 рік – після закінчення університету Соломія перебралась до Києва і влаштувалась в громадську організацію "Центр громадянських свобод", де працювала до 2014 року куратором різних проєктів.
  • Водночас вона була помічницею депутата ВРУ від партії "Свобода" Олександра Сича на громадських засадах, а також активісткою Громадського руху "Чесно. Фільтруй Раду!".

Бобровська Соломія (фото: facebook.com/BobrovskaMP)

  • Під час Євромайдану Соломія стала співзасновницею громадської ініціативи "Євромайдан SOS", а після перемоги Революції гідності стала ініціаторкою руху "Допомога ДПСУ".
  • 2014 рік – після того, як Олександра Сича призначили віцепрем’єром з гуманітарних питань, вона кілька місяців працювала в його команді радницею.
  • 2014 – 2015 роки – Соломія повернулась на роботу в ГО "Центр громадянських свобод".
  • 2015 рік – Бобровську нагородили медаллю УПЦ КП "За жертовність і любов до України".
  • 2015 – 2016 роки – активістка працює радницею голови Одеської державної адміністрації Міхеіла Саакашвілі.

Бобровська Соломія та Міхеїл Саакашвілі на спортивному святі (фото з соцмереж)

  • Квітень – листопад 2016 року – Соломію призначили заступницею голови Одеської обласної державної адміністрації. Вона відповідала за гуманітарні питання. Зуміла здолати спротив міської влади і добитись зміни радянських назв низки одеських вулиць.
  • 9 листопада 2016 року – Бобровську призначили виконувачкою обов’язків голови Одеської обладміністрації. Стала наймолодшою в Україні очільницею області (на той час їй було лише 26 років). Перебувала на посаді до 12 січня 2017 року.
  • 2017 рік – Соломія очолила громадську організацію "Склик". В тому ж році вона стала співзасновницею ГО "Ініціатива реальних дій".
  • 2018 рік – Бобровська приєдналася до команди "Громадянської позиції", підтримавши кандидатуру Анатолія Гриценка на виборах президента України у 2019 році.
  • 2018 – 2019 роки - очолювала ГО "Українська Основа", одним з напрямків якої є проєкт Студії жіночої політичної взаємодії для жінок південної та східної України.
  • Соломія співзасновниця громадського ресторану Urban Space 500. Він створений на безповоротні внески п'ятисот засновників. 80% прибутку громадського ресторану йде на проєкти з розвитку Києва.
  • За створення громадської ініціативи "Допомога прикордонникам" ДПСУ нагородила активістку пам’ятною медаллю "Захиснику Батьківщини".
  • У 2017 році Соломія увійшла в "TOP 30 Under 30" за версією KyivPost.

Робота в парламенті

  • У 2019 році Соломія Бобровська приєдналась до команди Святослава Вакарчука. В травні того року очільник партії "Голос" представляв її в групі лідерів, а під час виборчої кампанії активістка була однією з основних спікерів.
  • У виборчому списку партії Вакарчука вона отримала 9 місце і 21 липня 2019 року пройшла до складу українського парламенту.
  • 29 серпня Соломія прийняла присягу народного депутата, увійшла до складу фракції партії "Голос" і була обрана секретаркою Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

Бобровська Соломія у Верховній Раді (фото: facebook.com/BobrovskaMP)

  • У верховній Раді її також обрали заступницею голови Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО, співголовою групи з міжпарламентських зав’язків з Латвійською Республікою.
  • В грудні 2019 року Бобровська увійшла до складу Міжфракційного об'єднання "Гуманна країна", створеного за ініціативи UAnimals для популяризації гуманістичних цінностей та захисту тварин від жорстокості. В тому ж місяці її обрали заступницею голови Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для здійснення парламентського контролю за розслідуваннями нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів протягом 2017-2018 років.
  • У червні 2020 року Соломія поставила свій підпис під постановою про звільнення Авакова з посту міністра внутрішніх справ.

Народний депутат Соломія Бобровська під час засідання Верховної Ради України, в Києві, 2 грудня 2020 р. Фото Кузьмін Олександр / УНІАН

  • За два роки роботи в Раді 9-го скликання Бобровська долучилася до підготовки понад 150 законодавчих ініціатив, подала 65 поправок до 10 законопроєктів, направила 52 депутатські запити і понад 120 разів виступила в Раді (частіше з місця).
  • 16 червня 2021 року 10 депутатів фракції "Голос", тобто половина усього її складу, оголосили про створення об’єднання "Справедливість". Серед них була й Бобровська. Нардепи критикували керівників партії та фракції Кіру Рудик та Ярослава Железняка за те, що вони "використовують політсилу для самопіару" та "підігрують владі". Крім того, Соломія звинуватила Рудик в узурпації влади, зловживанні партійними фінансами, прогулах засідань Ради.

Бобровська Соломія влітку 2021 року склала присягу та підписала контракт на службу в резерві 8-го полку спеціального призначення ССО (фото: facebook.com/BobrovskaMP)

Критика та скандали

Коли Соломія опинилась в команді віцепрем’єра Олександра Сича на посаді його радника, в ЗМІ періодично з’являлись матеріали, що молоду дівчину без досвіду роботи в органах влади "пристроїв" батько, впливовий член партії ВО "Свобода". Сама ж Бобровська цю допомогу в кар'єрі заперечувала. Вона заявила, що батько привчив її будувати кар'єру самостійно.

У квітні 2021 року Соломія потрапила в скандальну історію, розмістивши у себе на сторінці Фейсбук фейкове фото з мокрицею в тарілці з борщем, який нібито подали на стіл курсантам Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

Керівництво навчального закладу провело власне розслідування, намагаючись встановити, як могло подібне статися в їх їдальні і виявило цікавий факт. За інформацією в.о. начальника університету полковника Андрія Бережного, відео з'явилося в інтернеті після обіду 22 квітня 2021 року на одному з російських інтернет-ресурсів. Було встановлено, що відео виставив на каналі YOUTUBE антиукраїнський блогер Олег Т, його підхопило наступного дня російське видання Україна.ру. На відео також помітно логотип телеграм-каналу НШ, який активно поширює інформацію про негативні процеси в Збройних Силах України.

Після скандалу, що виник після оприлюднення результатів розслідування, Бобровська так і не вибачилась за поширення неперевіреної фейкової інформації і несправедливого звинувачення посадових осіб Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

Дата публікації: 21.11.2021
Дата останньої зміни: 23.11.2021