Новорічний стіл-2024: смаколики без фанатизму

Кіра Рудик – депутат Верховної Ради IX скликання, лідер політичної партії "Голос", підприємець і громадський діяч.
Місце народження
Кіра Олександрівна Рудик народилася 14 жовтня 1985 року в м. Ужгород, УРСР.
Освіта
- 1991-2002 рік – школа №1 м. Ужгород (з поглибленим вивченням англійської мови).
- 2002-2008 рік – Києво-Могилянська академія, спеціальність "Інформаційні технології".
- 2018 рік – випускниця програми для жінок-керівників Стенфордського університету.
- 2018 рік – учасниця програми "Відповідальне лідерство" Аспенського університету.
Родина
- Батько – Олександр Рудик, співробітник "Ужгородприлад".
- Мати – у минулому співробітниця "Інтуриста", на початку 90-х років іммігрувала до США.
Коротка біографія
Кіра Рудик – представниця українського IT-сектору, яка потрапила у велику політику нещодавно. Вона народилася 14 жовтня 1985 року в Ужгороді в родині інженера та перекладачки. Приблизно до закінчення університету Рудик бурхливою біографією похвалитися не могла: зразкова учениця Ужгородської середньої школи №1, брала участь в олімпіадах із точних та гуманітарних наук. Паралельно Кіра навчилася грі на фортепіано й ударних, закінчила музичну школу.
Але з часу вступу до Києво-Могилянської академії все змінилося: майбутня IT-зірка переїхала до Києва, і паралельно з навчанням Кіра Рудик почала свою трудову кар’єру.
У 2005 році вона почала працювати в ІТ-компанії Software Mac Kiev. Далі розвивала кар’єру в Tain Ukraine. Спочатку Кіра працювала нижчою ланкою бек-енд офісу – тестувала програмне забезпечення (ПЗ). Згодом вона перейшла на адміністративну роботу та стала менеджером окремих американських IT-проектів. На її рахунку співпраця зі стартапами Mi Media і Tech Team Labs.
Із 2016 року Кіра Рудик почала просувати американський стартап "розумних дзвінків" Ring в Україні. Поступово її робота в цьому напрямку дала свої плоди, і Кіра стала директором українського представництва компанії Ring Ukraine. За її словами, це було складним, але корисним для країни процесом, оскільки американські компанії не мають уявлення про реалії українського IT-сектору.
За два роки роботи на українському ринку її компанія виросла з трьох до 1000 людей (при загальній кількості співробітників Ring по усьому світу всього 2500 людей). А в 2018 році стартап українського IT викупив гігант ринку Amazon. І левова частина успіху в укладенні угоди вартістю в 1 мільярд доларів США належить саме Кірі Рудик.
Додатково Кіра розвивала й свою громадську діяльність: у різні роки вона була членом правління Американської торговельної палати та керувала Асоціацією IT України.
Політична кар’єра
Стартом для кар’єри Кіри Рудик у політиці стало її знайомство з українським музикантом і політиком Святославом Вакарчуком. Через спільних знайомих вони виявили точки перетинання, і Святослав зацікавив Рудик політичною кар’єрою як можливістю змінити відношення до IT-сектору в Україні та за її межами.
У 2019 році Кіра Рудик вступила в партію "Голос" і пройшла в парламент за партійними списками за №3. Після того як сам Святослав Вакарчук залишив свій пост голови політичної сили, саме Рудик у "Голосі" займає лідируючу позицію. І частково, партії це пішло на користь.
Під час роботи народним депутатом у Верховній Раді IX скликання Кіра Рудик уже внесла чимало інноваційних законопроектів і пропозицій. Вона є першим заступником голови Комітету ВР із питань цифрової трансформації. Інтереси Рудик у парламенті обертаються навколо близьких для неї тем: вона просуває законопроекти про податкову лояльність для IT-індустрії, щоб відрегулювати ринок праці в галузі та вивести з тіні численних ФОПів, паралельно – займається законопроектами про захист тварин і створенням правового поля для їхнього захисту.
На рахунку Кіри Рудик такі подані законопроекти:
- про масове тестування населення на коронавірус;
- на підтримку малого та середнього бізнесу в період пандемії;
- поправка до закону про землю, згідно з якою громадяни РФ або афільовані з ними особи не можуть купувати землю в Україні.
Крім того, вона веде активну громадську діяльність на підтримку тварин. Разом із Євгенією Кравчук вона входить до міжфракційного об’єднання "Гуманна країна", паралельно веде благодійну діяльність у рідному Ужгороді та підтримує благодійність у своїй компанії Ring.
Скандали
На Кіру Рудик компромат знайти не так уже й легко: як і багато інших представників IT-галузі, вона уникає публічності. Поки що з найгучніших скандалів, пов’язаних із іменем нардепа від "Голосу", можна назвати хіба що протести проти глави МВС Арсена Авакова та прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, підтримку одеського активіста Сергія Стерненка. І, звичайно, не можна обійти стороною заяву Рудик про те, що з липня 2020 року партія "Голос" переходить в опозицію. Навіть декларація Кіри Рудик досить скромна: у ній значаться грошові активи на суму більш як 5 мільйонів гривень, велика квартира в Києві та зовсім скромна – в Ужгороді, а також два паркувальних місця в Києві й автомобіль BMW 2017 року випуску. Більшу цінність становлять корпоративні права, якими володіє народний депутат.
Колега по фракції Ольга Стефанишина в інтерв'ю Парламент.UA розкритикувала політику, яку веде Кіра Рудик. За її словами, в Рудик відбуваються проблеми росту: в неї вдарила влада, і вона почала працювати як фюрер. Кіра в партії "Голос" змінила статут, чим взяла на себе більше повноважень. Але отримавши повну владу, Рудик не справилася з цим психологічно і стала тираном.
Очільниця "Голос" не любить, коли хтось не згоден із її політикою. За її наказами, таким колегам в партії блокують ефіри, пошти, виключають з чатів і навіть не фотографують. Її стосунки з усіма, хто несе незгоду, зіпсувалися, в тому числі і з Сергієм Притулою. Це і стало причиною його виходу із партії.
Стефанишина переконана, що в партії "Голос" панує повний авторитаризм, яким керує Рудик. Вона навіть одноосібно розпоряджається усіма партійними грішми, а це близько 70 мільйонів гривень.