Бобровська Соломія

Бобровська Соломія

Українська громадська та політична діячка

Бобровська Соломія - народний депутат Верховної Ради України IX скликання, ексвиконувачка обов'язків голови Одеської обласної державної адміністрації

Місце народження

Соломія Бобровська народилася 20 грудня 1989 року у м. Рівне.

Освіта

 • Соломія навчалася на відмінно у Рівненській гуманітарній гімназії.
 • З 2007 до 2012 рр. - навчалася на філософському факультеті Львівського національного університету ім. Франка, стала магістеркою філософії. Захистила дисертацію на тему: "Свобода як джерело соціально-правової легітимації громадянського суспільства". Заочно навчалася в аспірантурі.
 • Під час навчання у Львівському університеті проходила стажування у Канадському парламенті. Там вона отримала диплом за особливі досягнення від 22-го прем'єр-міністра Канади Стефана Гарпера. Випускниця інституту громадського лідерства.
  Також, Соломія стажувалась у Жіночій раді державної адміністрації штату Массачусетс, що знаходиться у Бостоні, США.
 • Соломія Бобровська випускниця спільного проєкту Лабораторії законодавчих ініціатив та Ради Європи - "Українська школа політичних студій".

Родина

Соломія незаміжня.

Соломія Бобровська (фото: фейсбук)

Кар’єра

 • З 2002 року Соломія Бобровська членкиня "Пласту" - це національна українська організація, метою якої сприяти всебічному патріотичному вихованню на засадах християнської моралі. В організації вона створила та очолила масштабне всеукраїнське жіноче об'єднання.
 • Починаючи з 2009 до 2004 рр. - Соломія членкиня "Фундації організації ініціатив" - українська організація, яка масово займається підтримкою та підготовкою молодих лідерів.
 • 2012 - 2013 рр. - учасниця громадського руху "ЧЕСНО", який стимулює політиків на прозорість.
  2012 - 2014 рр. та січень - червень 2015 р. - була кураторкою проєктів громадської організації "Центр Громадянських Свобод", що займається просуванням цінностей прав людини.
 • Квітень - грудень 2014 року - Соломія була помічницею віцепрем'єра України з гуманітарних питань Олександра Сича. Після призначення на посаду радника на Соломію Бобровську обвалилася критика: політологи були впевнені, що вона отримала посаду завдяки зв'язкам свого батька Анатолія Бобровського, який є депутатом місцевої ради VI скликання від фракції ВО "Свобода" на що Соломія відповіла:

Мій батько за мене кар'єру не будував і привчив мене до того, що використовувати свої зв'язки для подібного - неправильно.

 • У жовтні 2015 року Бобровська стала радницею голови Одеської державної адміністрації експрезидента Грузії Міхеіла Саакашвілі, а з квітня 2016 до листопада 201 стала його заступницею.
 • 9 листопада 2016 року, після звільнення Саакашвілі, Соломія Бобровська стала наймолодшою в Україні очільницею області, вона буле призначена виконувачкою обов'язків голови Одеської обладміністрації до 12 січня 2017 року.
 • 2018 - 2019 рр. - була головою громадської організації "Українська основа", яка займається створенням можливостей для жінок, які хочуть відігравати активну роль в суспільно-політичному житті країни.
 • У 2019 році Соломія була обрана депутаткою від партії "Голос" під №9. Обіймала посаду секретарки Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, а також заступниця Голови Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО.
 • У червні 2020 року Соломія поставив свій підпис під постановою про звільнення Арсена Авакова з посту міністра внутрішніх справ.
 • Керівництво партії "Голос" попередило шістьох членів, одна з яких була Соломія Бобровська, про можливе виключення зі складу політичної сили через голосування у Верховній Раді за проєкт постанови про направлення до Конституційного суду законопроєкту №5133 про порядок призначення і звільнення директорів НАБУ і ДБР.

Також, Соломія Бобровська публічно відвідує акції в підтримку політв’язнів Сергія Стерненка та Андрія Антоненка. Не підтримує нардепів, що засуджують акцію протесту на Банковій в день народження Сергія Стерненка. Ось так вона коментує цю ситуацію з фото:

237 нардепів проголосували за постанову, що засуджує акцію протесту на Банковій в день народження Сергія Стерненка. І задачі СБУ, Національній поліції та ДБР нарізали такі, наче це розслідування століття.

Сьогодні ж парламент й засудив російську агресію на сході. От тільки з окупантами борються лише "обуренням" і «занепокоєнням», а з протестувальниками кримінальними справами та недолугими, примітивними звинуваченнями в суді.

Мені дуже прикро, що рівень парламенту 9 скликання скотився до рівня мандруючих дверей ОП.

П.с. Фото в підтримку всіх, хто виходить на протести захищати себе і свої права.

І ще:

наратив "проти вандалізму" любили використовувати у 2013 році на Антимайдані. Серед прихильників Януковича якраз ширилась теза "який гарний Київ зруйнували". Отакі важливі  вікна та фасади.

Соломія Бобровська (фото: фейсбук)

Дата публікації: 14.04.2021
Дата останньої зміни: 16.09.2021