Бойченко Вадим

Бойченко Вадим

Маріупольський міський голова

Народився 5 червня 1977 року в м. Маріуполь.

Освіта

2001 р. - закінчив Приазовський державний технічний університет. Кваліфікація "Спеціаліст з транспортних технологій".

2015 р. - закінчив Донецький національний університет. Кваліфікація "Магістр з бізнес-адміністрування".

2015 р.  - Французька бізнес-школа INSEAD "Стратегічна програма розвитку"

2016 р. - The Aspen Institute Kyiv "Відповідальне лідерство"

2016 р. – навчався у Школі мерів за інноваційно-освітньою програмою яку використовують для підготовки чинних міських голів та кандидатів у мери разом з їх командами.

Кар'єра

1995 – 2010 рр. – ВАТ "МК "Азовсталь". Пройшов шлях від помічника машиніста тепловозу до начальника відділу транспортних цехів служби заступника директора з мотивації.

2010 – 2013 рр. – ТОВ "МЕТІНВЕСТ ХОЛДИНГ". Пройшов шлях від експерта з кадрів та мотивації до начальника управління Дирекції з персоналу.

2013 – 2015 рр. – ПАТ "ММКІ". Пройшов шлях від заступника генерального директора з розвитку до директора з персоналу та соціальних питань.

Від 2015 р. – міський голова м. Маріуполь

Бойченко є засновником і керівником "Фонду розвитку Маріуполя”.

Діяльність на посаді мера

2015 р. – обраний Маріупольським міським головою як безпартійний самовисуванець. За нього проголосували майже 73% виборців.

2019 р. – балотувався до Верховної Ради від партії "Опозиційний Блок” 5 номером у списку як безпартійний.

У травні 2020 року в Україні з`явилася політична партія "Блок Вадима Бойченка", зареєстрована у Маріуполі. До 24 лютого 2020 року партія мала назву "Соборність" і нею керував адвокат Фелікс Аронович. Після перереєстрації її очолив депутат маріупольської міської ради Михайло Орличенко.

Вадима Бойченка називають ставлеником головного олігарха країни Ріната Ахметова. Власнику Метінвесту необхідний був в Маріуполі "свій мер”. Після втрати донецьких заводів саме маріупольські ММК ім. Ілліча і Азовсталь стали оплотом в металургії Ахметова.

Вадим Бойченко (Фото: Маріупольська міська рада)

Але до 2015 року його позиції в місті були не такими міцними, як у Донецьку. А після захоплення сепаратистами і російськими військами столиці Донбасу, Маріуполь перетворився в індустріальну столицю і морські ворота східних областей.

Тому Ахметову потрібна була молода, енергійна людина на чолі міста, без зв’язків з "регіоналами” і сепаратистами. Нею і став Вадим Бойченко.

Результати виборів мера в 2015 році здивували багатьох маріупольців. Адже ще за пів року до початку виборчої кампанії про Вадима Бойченка в місті майже ніхто не знав, а у підсумку він зміг набрати рекордні для місцевих виборів 73% голосів. Тому у місцевих ЗМІ писали, що реальні результати голосування були прикриті "каруселлю”, яку влаштував "Метінвест”.

Прізвище Бойченка часто згадують поруч з Євгеном Мураєвим, Олександром Вілкулом та олігархом Вадимом Новинським.

2020 р. – переміг на місцевих на виборах Маріупольського міського голови з результатом 64,77% голосів.

Сім’я

Дружина – Бойченко Галина,  працює у фінансовій службі ТОВ "МЕТІНВЕСТ ХОЛДИНГ" Рината Ахметова.

Син Сергій –  навчався у військовій академії сухопутних військ у Одесі, офіцер української армії.

Дочка Наталія - випускниця Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка.

Вадим Бойченко з родиною (Фото: соцмережі)

Скандали

У грудні 2015 року Бойченко відмовився визнати Російську Федерацію агресором, а самопроголошені "республіки” — терористичними організаціями. Коли депутат маріупольської міської ради Олександр Ярошенко запропонував поставити на голосування це питання, то Вадим Бойченко відмовився. Він заявив, що депутати минулого скликання вже прийняли це рішення. Хоча раніше міський голова заявляв, що дане питання може бути винесено на голосування повторно.

Ще один скандал виник стосовно працевлаштування дружини Бойченка Галини. Поки її чоловік був високооплачуваним топменеджером холдингу "Метінвест", Галина не працювала. Однак як тільки Бойченка обрали мером Маріуполя, вона одразу ж влаштувалася у фінансову службу того ж холдингу, не маючи навіть відповідного стажу роботи. Щобільше, вона за перший же рік почала отримувати мільйонні зарплати. За даними відкритих джерел, сам мер з цього приводу зауважив, що його дружині просто пощастило, і вона вирішила його підтримати.

Соцмережі

Вадим Бойченко у Facebook

Офіційна сторінка Політичної партії Блок Вадима Бойченка в Інстаграм.

Дата публікації: 30.03.2022
Дата останньої зміни: 30.03.2022