Мураєв Євгеній

Мураєв Євгеній

Народний депутат України VII та VIII скликань, голова партії "Наші"

Всі новини

Мураєв Євгеній – колишній депутат Харківської обласної ради двох скликань, голова Політради партії "За життя!" з 2016 по 2018 рік, власник телеканалу "Наш" та ексвласник телеканалу "NewsOne", кандидат на посаду президента у 2019 році

Місце народження

Народився 2 грудня 1976 року в місті Зміїв Харківської області.

Освіта

1999 рік - закінчив з відзнакою економічний факультет Харківського державного університету (тепер ХНУ ім. Каразіна), спеціальність "фінанси та кредит".

2014 рік – здобув другу вищу освіту у Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого, який закінчив також з відзнакою.

Родина

Перша дружина – Мураєва Валерія Олегівна, дочка впливового політика 90-х років Олега Тарана. У них народилось двоє синів – Михайло (2007 року народження) та Ігор (2009 року народження). З Валерією Євгеній розлучився у 2017 році.

У 2018 році одружився з актрисою Катериною Гордієнко (1993 року народження). У 2020 році у них народилась донька.

Батько політика – Володимир Кузьмич, службовець, у 2000-х обіймав посаду генерального директора АТЗТ "Рапід".

Мати – доцентка кафедри хімії Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова.

Підприємницька діяльність та політична кар’єра

  • Трудову діяльність розпочав у 2000 році, надавши перевагу роботі в комерційних структурах. Деякі ЗМІ стверджували, що влаштування вчорашнього студента одразу на керівні посади стало наслідком його родинних зв’язків з Миколою Азаровим, хоча Євгеній завжди це спростовував.
  • 2000 – 2001 роки – працював директором ТОВ "Анклав 2000".
  • 2001 – 2005 роки – перейшов на роботу директором ТОВ "МКМ".
  • 2005 – 2007 роки – підприємство було реорганізоване в ТОВ "МКМ-Харків", у якому Мураєв і далі працював директором.
  • Після вдалого одруження у 2005 році впливовий тесть Олег Таран знайомить зятя з відомими політиками, різними високопосадовцями. Дядько його дружини Вадим Рабінович теж усіляко допомагає новому родичу. Євгеній ще продовжує працювати у бізнесі, хоча в цей період вже почав робити перші успішні кроки в політиці.
  • 2009 – 2010 роки – Мураєв обіймав посаду генерального директора ТОВ "Східна фінансова група". Це підприємство створила сім’я Євгенія, придбавши низку виробничих структур. А пізніше ця компанія викупила і завод "Рапід".
  • Крім того, Євген Мураєв за сумісництвом працював комерційним директором словацько-української торгово-інформаційної компанії "Словенфотрейд". Також він був головою наглядової ради ВАТ "Українсько-Сибірська інвестиційна корпорація", пов'язаної з "УкрСиббанком".
  • 2006 рік – Мураєв вперше обирається депутатом Харківської обласної ради V скликання від партії Інни Богословської "Віче", яка зробила ставку на молодих політиків. В облраді очолив постійну комісію з питань паливно-енергетичного комплексу, енергоощадження та житлово-комунального господарства. Проте партія Богословської проіснувала не довго і її представники згодом влились у Партію регіонів.
  • 2007 рік - балотувався до Верховної Ради VI скликання від блоку "КУЧМА" під №10 у списку, але за результатами виборів до парламенту не пройшов. На громадських засадах працював помічником депутата Миколи Азарова.

Євгеній Мураєв з Миколою Азаровим і Михайлом Добкіним (стоп-кадр відео)

  • В 2010 році Мураєв вдруге перемагає на виборах до обласної ради, правда на цей раз він балотується від Партії регіонів.
  • Квітень 2010 року – після перемоги на виборах новий президент України Віктор Янукович призначає Євгенія головою Зміївської районної державної адміністрації. Політик розуміє, що це його шанс пробитись у верхній владний ешелон і розгортає бурхливу діяльність. Він не переймається стратегічними економічними проблемами, а зосереджується на соціально-культурній сфері. За два роки в районі введено в експлуатацію три глибоководні свердловини питної води, два очисних комплекси, організовано централізований збір та утилізацію твердих побутових відходів, розпочато будівництво соціального житла, дитячих садків, клубів, стадіону, запущена програма реконструкції музеїв і пам’ятників. Крім того, в двох населених пунктах на 12,5 % було знижено вартість тепла для населення. Зміївщина піднялася з сімнадцятого на перше місце в обласному рейтингу.
  • 21 листопада 2012 року - Мураєв звільнений з посади голови РДА у зв’язку з обранням до Верховної Ради України у мажоритарному окрузі № 181. Він набрав майже в п’ять разів більше голосів, ніж його найближчий конкурент, за нього віддано 56,15 % голосів виборців.
  • 26 жовтня 2014 року - успішно переобраний до парламенту по тому ж округу. Член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.
  • В 2014 році Євген Мураєв став власником телеканалу News One, сайту MIGnews та харківського інтернет-каналу "Робінзон ТВ".
  • 31 березня 2015 року - увійшов до складу Опозиційного уряду як міністр економічного розвитку і торгівлі.
  • 2016 рік – Євгеній разом зі своїм родичем  Вадимом Рабіновичем виходять з "Опозиційного блоку" і створюють власну політичну силу "За життя!". У цій партії обидва політики були співголовами.

Євгеній Мураєв і Вадим Рабінович (фото: сайт ОПЗЖ)

  • Вересень 2018 року – після конфлікту з Рабиновичем Мураєв покинув партію "За життя!" і створив власну політичну силу "Наші".
  • Листопад 2018 року - став власником інформаційного телеканалу "Наш", який був створений на базі Maxxi TV.
  • 14 грудня 2018 року - Євген Мураєв в ефірі свого телеканалу "Наш" заявив, що йде в президенти.
  • 15 січня 2019 року - ЦВК зареєструвала Мураєва кандидатом в президенти України.
  • 7 березня 2019 року - прийняв рішення про зняття своєї кандидатури на виборах президента на користь Олександра Вілкула.
  • Під час позачергових парламентських виборів 2019 року очолив виборчий список партії "Опозиційний блок", але політична сила не подолала прохідний бар’єр.

Звинувачення, скандали, критика

Вперше політик потрапив до резонансного скандалу у 2010 році, коли очолював Зміївську РДА. Харківська еліта забажала мати власну "Конча-Заспу" в гарному місці, й обласна та міська влада накинули оком на національний природний парк "Гомольшанські ліси", що в Зміївському районі. Мураєв швидко організував збір підписів за ліквідацію національного парку і незабаром, попри протести екологів, різні високопосадовці та політики отримали ділянки для будівництва котеджів.

У червні 2013 року Мураєв був серед 148-ми народних депутатів України, які підписали Звернення депутатів від Партії регіонів і КПУ до польського Сейму з проханням "визнати Волинську трагедію геноцидом щодо польського населення і засудити злочинні діяння українських націоналістів".

В січні 2014 року він голосував за так звані "диктаторські закони".

В інтерв'ю Дмитру Гордону політик підтвердив, що він у 2014 році особисто вивозив колишнього прем'єр-міністра України Миколу Азарова за межі України.

Евгеній Мураєв (стоп-кадр відео)

Рух "Чесно" назвав Мураєва одним із найбільших прогульників, вказавши, що в Раді VIII скликання нардеп пропустив 73% засідань. Його також вважають непотрібним депутатом, адже жоден з поданих ним законопроєктів не був прийнятий. Хоча нардеп і був пасивним в парламенті, на телебаченні він виступав досить активно, і не лише на власних каналах.

З початком російсько-української війни зайняв відкриту проросійську позицію. Активно відстоював збереження пам’ятників та інших символів тоталітарного комуністичного режиму, як "історичної та культурної пам’яті". Є прихильником зміни державного устрою України з унітарного на федеративний. Стверджував, що у звільненні Маріуполя від проросійських сепаратистів з української сторони брали участь американські вояки.

Революцію Гідності політик називає державним переворотом, стверджує, що агресія Росії на Донбасі, створення фейкових "ДНР-ЛНР" це "громадянський конфлікт". Проросійських бойовиків відмовляється називати терористами.

В ефірі одного з телеканалів Мураєв назвав засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова терористом, який готував підпали й вибухи. Політик також засудив бойові дії українських збройних сил на Донбасі. За такі висловлювання у 2018 році ГПУ порушила справу проти Мураєва за статтею "державна зрада".

У 2019 році ГПУ викликала його на допит у зв’язку з можливим ухиленням від сплати податків. Політик відмовився відповідати на питання слідчого, мотивуючи це конституційним правом не давати проти себе свідчень.

Дата публікації: 06.09.2021
Дата останньої зміни: 23.09.2021
1