Дугарь Яна

Дугарь Яна

Українська волонтерка, доброволиця, військова медикиня

Всі новини

Дугарь Яна - сержантка двадцять п’ятої повітрянодесантної бригади, Кавалер ордену "За мужність" ІІІ ступеня. Відзначена нагрудним знаком "За зразкову службу", медаллю "За оборону Авдіївки", відзнакою "За врятовані життя", медаллю "За збереження життя", нагрудним знаком "Знак пошани" від Міністра оборони.

Місце народження

Яна Дугарь народилася в селі Піщане, Кременчуцького району, Полтавської області.

Освіта

Яна отримала медичну спеціальність у Кременчуцькому медичному коледжі.

Родина

Одружена, чоловік - громадянин Іраку.

Яна Дугарь (фейсбук)

(Фото: фейсбук Яни Дугарь)

Участь в АТО

Під час початку російсько-української війни, з червня 2016 року, Яна Дугарь подала документи до військкомату для військової служби за контрактом у Старому Самборі, працювала санітаркою 66 військового мобільного госпіталю.

Пізніше, з 21 травня 2018 року, Яну перевели в Десантно-штурмові війська, і у званні молодшої сержантки приєдналась до двадцять п’ятої повітряної бригади. Згодом надали звання сержантки.

Справа Шеремета

12 грудня 2019 року Яну Дугарь було затримано у підозрі організації вбивства Павла Шеремета - українського та білоруського журналіста. Вбивство було скоєно 20 липня 2016 року внаслідок вибуху його автомобіля, в яке було закладено вибухівку. Авто належало цивільній дружині Шеремета - журналістці Олени Притули. Начебто, Яна зберігала зброю та фотографувала майбутнє місце вбивства Павла. Іншими підозрюваними у справі є також Юлія Кузьменко та Андрій Антоненко.

В день арешту підозрюваних міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та президент Володимир Зеленський на спільній пресконференції повідомили, що справу Шеремета розкрито, але серйозних доказів на затриманих не було. ЗМІ та активісти пов’язують арешт підозрюваних: Яни Дугарь, Юлії Кузьменко та Андрія Антоненко зі суспільною вимогою відставки Авакова. Володимир Зеленський публічно підтримав Арсена Авакова у звинуваченні підозрюваних ще до судового вироку.

На наступний день після того, як Яні висунули підозру, командирка медичного батальйону "Госпітальєри", Зінкевич Яна, опублікувала документ, який підтверджує, що Яна Дугарь була в зоні бойових дій на Донбасі з 3 червня по 26 вересня 2016 року.

13 грудня 2019 року Яну Дугарь посадили під домашній арешт.

4 січня 2020 року ексспецназівець з Білорусі Ігор Макар опублікував запис розмови під час якої білоруські силовики обговорювали вбивство Павла Шеремета у 2012 році. Захист підозрюваних - Яни Дугарь, Юлії Кузьменко та Андрія Антоненко вважає, що запис свідчить про їх непричетність до злочину. Проте, МВС та його голова Арсен Аваков вважають інакше і вважають це доказом їх провини. 

13 липня 2020 Яні дозволили зняти електронний браслет та вільно переміщатися територією України. Обвинувачення не зняті.

Через поліційне та суддівське свавілля у "справі Шеремета" регулярно проходять акції протестів "Свободу політв’язням". Сергій Стерненко публічно підтримував та регулярно брав участь в акціях.

Дата публікації: 25.03.2021
Дата останньої зміни: 20.09.2021
1