Кириленко Іван

Кириленко Іван

Народний депутат IX скликання від ВО "Батьківщина"

Кириленко Іван - ексміністр аграрної політики України, віцепрем'єр-міністр України, народний депутат II, III, IV, V, VI, VII, VIII й IX скликання.

Місце народження

Кириленко Іван народився 2 жовтня 1956 року в селі Берестове Запорізької області.

Сім'я

  • Дитинство і юність пройшли в селі Берестове (Бердянський район, Запорізька область, Україна).
  • Іван Кириленко одружений на Зінаїді.
  • Діти: дочка.

Освіта

  • Після закінчення школи Іван вступив до сільськогосподарського інституту в місті Дніпро. Диплом про закінчення вищого навчального закладу отримав в 1978 році.
  • У 1991 році Кириленко закінчив Академію суспільних наук при ЦК КПРС, політолог.

Кар'єра

Відразу після закінчення ВНЗу Іван Кириленко зайняв пост першого секретаря Солонянського райкомитету ЛКСМУ в Дніпропетровській області.

Наступні 4 роки - Іван був секретарем, другий секретар Дніпропетровського обласного комітету ЛКСМУ.

З 1985 року Кириленко був заступником голови, а пізніше і головою колгоспу на Дніпропетровщині.

Потім рік Іван був заступником завідувача відділу Дніпропетровського сільського господарства і харчової промисловості обкому Компартії України.

З 1988 року Іван Кириленко був першим секретарем Магдалинівського райкомитету КПУ. А після знову повернувся до займаної посади завідувача відділення сільського господарства і харчової промисловості.

У 1989 році Іван був заступником начальника, начальник відділу сільського господарства на товарно-фондовій біржі в Дніпрі.

Потім, був секретарем Дніпропетровської ОДА.

З 1994 до 1998 року - Іван Кириленко був заступником голови Дніпропетровської облради.

З 1995 до 1996 року Кириленко перший заступник губернатора Дніпропетровщини.

У 1995 році обраний Іван Кириленко вперше обраний народним депутатом II скликання по округу 96 (Дніпропетровська область), був висунутий трудовим колективом.

У Верховну Раду III скликання Кириленко обрали в 1998 році як безпартійного самовисуванець по виборчому округу № 36 (Дніпропетровська область), також був номером 10 в списку ВО "Громада".

У 2000 році Іван став міністром аграрної політики України.

У 2002 році Кириленко Івана обрали народним депутатом IV скликання від блоку "За єдину Україну!" (№ 16 у списку).

У 2002 році Кириленко призначили віцепрем'єр-міністром країни. Протягом 3-х років займався аграрними питаннями в Кабінеті міністрів Віктора Януковича.

У 2003 - 2004 роках обіймав посаду голови "Аграрної партії України", до цього був заступником голови.

До парламенту V, VI й VII скликання Іван Кириленко обраний за списками ВО "Батьківщина".

У VI скликання Іван став головою фракції "Блок Юлії Тимошенко". У травні 2006 року став членом ВО "Батьківщина" - глава якої Юлія Тимошенко.

Позачергові парламентські вибори 2014 року - Іван Кириленко народний депутат від партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", проходить під №14. Заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань науки, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності Комітету ВРУ з питань науки й освіти.

Позачергові парламентські вибори 2019 - Кириленко народний депутат від партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", №6 у виборчому списку. Очолює виборчий штаб.

Декларація

На Івана і на Зінаїду Кириленко записана спільна власність - столична квартира площею 128,4 м², тільки дружині належать одну земельну ділянку та житловий будинок в селі Іванковичі на Київщині та поблизу Ялти.

Власного автомобіля у Кириленка немає. Однак відразу двома володіє його дружина. Їй належить Hyundai Genesis 2008 року випуску й Infiniti EX25 2012 випуску. Ціну на машини депутат вважав за краще приховати.

За 2018 рік у Верховній Раді Іван Кириленко заробив майже мільйон гривень (зарплата плюс кошти на виконання депутатських повноважень). Наукова діяльність принесла йому тридцять шість тисяч гривень. Пенсія у Кириленко склала сто п'ятнадцять тисяч гривень. У його дружини - п'ятдесят і дві тисячі.

Власних грошових активів парламентарій не задекларував. У Зінаїди Кириленко на банківському рахунку є дві з половиною тисячі євро. Готівкою у неї дев'яносто дві тисячі гривень і тридцять чотири тисячі євро.

У 2019 Іван Кириленко заробив, як депутат, 1,2 мільйона гривень.

Скандали

Юлія Тимошенко називала Івана Кириленка своїм учителем в політиці й хрещеним батьком.

Дата публікації: 02.08.2021
Дата останньої зміни: 31.08.2021
1