Клименко Олександр

Клименко Олександр

Очільник спеціалізованої антикорупційної прокуратури України

Всі новини

Олександр Клименко – керівник САП. Обраний 21 грудня 2021 року. Результати голосування затверджені комісією 19 липня 2022 року.

Олександр Клименко народився у 1987 році на Харківщині. Вищу освіту здобув у Національній юридичній академії імені Ярослава Мудрого у Харкові (юрист).

Його професійна кар’єра розпочалася з посади слідчого, а потім старшого слідчого в органах внутрішніх справ Києва у березні 2010 року.

З листопада 2015 року – старший слідчий у Національній поліції. Він розслідував розкрадання коштів в Укрзалізниці. Клименко з’ясував, що чиновники укладали фіктивні договори, у такий спосіб виводячи кошти з держпідприємства. Він написав листа, щоб такі виплати зупинити. Проте його керівник вимагав відкликати цей лист, а коли Клименко відмовився, йому наказали здати посвідчення і залишити управління.

У березні 2016-го Клименко взяв участь у конкурсі й став детективом Національного антикорупційного бюро. А вже за рік – старшим детективом, з листопада 2017 року – керівником відділу.

За цей час він розслідував кримінальні провадження щодо екснардепа-втікача Олександра Онищенка, колишнього керівника Державної фіскальної служби Романа Насірова, а також заступника глави Офісу президента Олега Татарова. Він очолював групи прокурорів у справі ексзаступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Після відставки Назара Холодницького у 2021 році стартував відбір на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України. Олександр Клименко став одним із претендентів.

Конкурс включав тестування на знання законодавства, практичне завдання, проходження поліграфа та співбесід для перевірки доброчесності та професійної компетентності.

За результатами всіх етапів у фінал вийшло два кандидати. 21 грудня 2021 року комісія оприлюднила їхній рейтинг. Із 246 балами перше місце посів детектив НАБУ Олександр Клименко. На другому місці – прокурор Офісу генпрокурора Андрій Синюк (229 балів).

21 грудня 2021 року комісія з обрання керівництва САП за результатом конкурсу оголосила рейтинг кандидатів. Олександр Клименко набрав 246 балів, прокурор Андрій Синюк – 229. Результати голосування затвердили аж через 7 місяців - 19 липня 2022 року. 

Після оголошення висновку комісії остаточне рішення щодо призначення Олександра Клименка залишається за Офісом генпрокурора.

Дата публікації: 19.07.2022
Дата останньої зміни: 19.07.2022
1