Детектив НАБУ Олександр Клименко очолить антикорупційну прокуратуру

Комісія визначилася з новим керівником САП
Головне
Детектив НАБУ Олександр Клименко очолить антикорупційну прокуратуру
Спеціалізована антикорупційна прокуратура Фото: https://www.facebook.com/sap.gov.ua
19 Липня 2022, 11:25
читать на русском

Новим керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури стане Олександр Клименко.

Це детектив НАБУ, відомий розслідуванням справи заступника керівника Офісу президента Олега Татарова.

Про це повідомляє Суспільне.

За даними видання, комісія з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури оголосила переможцем конкурсу та затвердила на посаду детектива НАБУ Олександра Клименка.

Після рішення комісії кандидатуру Клименка має затвердити генпрокурор.

Клименко - детектив НАБУ, відомий розслідуванням справи Татарова. У грудні 2021 року він переміг у конкурсі на посаду голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Попередній очільник САП Назар Холодницький пішов у відставку в серпні 2020 року. Він очолював відомство із 2015 року.

Олександр Клименко Фото: https://t.me/riamelitopol

Клименку – 35 років. Він навчався у Національній юридичній академії імені Ярослава Мудрого у Харкові (юрист). Спочатку працював слідчим та старшим слідчим в органах внутрішніх справ Києва. З листопада 2015 року – старший слідчий у Національній поліції. У березні 2016 року став детективом Національного антикорупційного бюро. 2017 року став старшим детективом НАБУ, а через деякий час очолив відділ в НАБУ.

Під час роботи у Бюро Клименко розслідував кримінальні провадження щодо екснардепа Олександра Онищенка, колишнього керівника Державної фіскальної служби Романа Насірова, а також заступника глави Офісу президента Олега Татарова. Очолював групи прокурорів у справі ексзаступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

17 липня президент України Володимир Зеленський заявив, що кандидат на посаду голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури вже обраний, тому конкурсна комісія має узаконити рішення.