Лопушанський Андрій

Лопушанський Андрій

Народний депутат IX скликання від "Європейської Солідарності"

Лопушанський Андрій - перший заступник голови правління Нафтогазу України, народний депутат V скликання від "Наша Україна", народний депутат VII скликання від "Блок Петра Порошенка".

Лопушанський Андрій (фото: фейсбук)

Місце народження

Андрій Лопушанський народився 4 грудня 1962 року у Добромилі, Львівська область.

Освіта

  • Лопушанський з 1978 до 1982 року навчався в Новороздільський технікум, який закінчив з відзнакою.
  • Упродовж 1982 - 1986 року Андрій здобував освіту в Дніпропетровському хіміко-технологічний інститут ім. Ф. Дзержинського.
  • У 1990 році Андрій Лопушанський отримав другу освіту в Івано-Франківському інституті нафти й газу, факультет нафтогазопроводів.
  • Захистив кандидатську дисертацію в галузі енергетики й енергозберігаючих технологій.

Родина

  • Андрій одружений на Лопушанській Тетяні.
  • Подружжя виховує четверо дітей: доньку Анастасію та троє синів Артур, Андре і Даніель.

Кар’єра

Лопушанський Андрій (фото: фейсбук)

Андрій Лопушанський почав свою кар’єру у 1990 році й одразу почав займатися підприємницькою діяльністю.

У політику Лопушанський увійшов у 2000 році ставши членом Конгресу Українських Націоналістів.

У 2005 році Андрія призначили головою Наглядової ради ЗАТ УПК "Добромиль" (Українська промислова компанія), яка займалася виробництвом хімічної продукції для промислових цілей. Був співвласником компанії разом з Олексієм Івченком.

У цьому ж році Лопушанський стає засновником ТОВ "Роял Хоспітеліті Груп" ("Royal Hospitality Group"), яка займається готельним бізнесом.

З 2005 до 2014 року Андрій Лопушанський був першим заступником голови правління Нафтогазу України. Цікаво, що у 2010 році Андрій перебував у декретній відпустці для догляду за дитиною.

Лопушанський Андрій (фото: фейсбук)

На парламентських виборах 2006 року Андрія Лопушанського обрали народним депутатом Верховної Ради України V скликання від "Наша Україна" - очільник якої третій президент України Віктор Ющенко, № 70 у списку. За час депутатської каденції є співавтором п'яти законопроєктів. Член Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

У 2011 році створив і став головою благодійного фонду імені Андрія Лопушанського.

У 2012 році Лопушанський балотувався до Верховної Ради VII скликання за виборчим округом № 125 від Конгресу Українських Націоналістів, був членом партії, але без успіху.

У 2013 році Андрія призначили головою правління Східноєвропейського колегіуму територіальної державної служби та місцевого самоврядування.

Лопушанський Андрій (фото: фейсбук)

Андрія Лопушанського обрали народним депутатом Верховної Ради VIII скликання. Обраний у 2014 році за округом №125 - Львівська область, як самовисуванець та член Конгресу Українських Націоналістів. Член фракції "Блок Петра Порошенка". Голова підкомітету з питань газової, газотранспортної галузі та політики газопостачання Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, заступник члена Української частини Парламентського комітету асоціації, заступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи.

У 2019 році Лопушанський обраний до Верховної Ради IX скликання як самовисуванець та член партії "Конгрес Українських Націоналістів" за все тим же 125 округом - Львівська область. Член фракції партії "Європейська Солідарність". Заступник голови Комітету з питань бюджету.

Лопушанський Андрій (фото: фейсбук)

Скандали

18 липня 2014 року Андрія Лопушанського звільнили з посади першого заступника голови правління Нафтогазу України за розпорядженням Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка за причиною: "у зв'язку з нез'явленням на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд".

Після обрання Лопушанського депутатом у 2014 році навколо його готельного бізнесу ("Royal Hospitality Group") розгорівся скандал - в один день і без попередження було звільнено 40 працівників санаторію "Женева" в Трускавці на Львівщині. Їх звинуватили в нестачі в касі саме такої суми, яку заборгували працівникам у вигляді несплаченої зарплати за кілька місяців - 360 тис. грн.

Дата публікації: 16.07.2021
Дата останньої зміни: 23.09.2021