Мецгер Євген

Мецгер Євген

Банкір, економіст, голова правління АТ "Укрексімбанк"

Всі новини

Мецгер Євген – колишній заступник голови правління АБ "Укргазбанк", з березня 2020 очолив АТ "Укрексімбанк", а в жовтні 2021 року став відомим на всю країну завдяки нападу на журналістів

Місце народження

Народився 8 листопада 1977 року в місті Кривий Ріг Дніпропетровської області.

Освіта

1999 рік – закінчив навчання в Криворізькому технічному університеті, отримав диплом магістра із відзнакою.

2001 рік – закінчив Київський національний економічний університет за спеціальністю "Фінанси і кредит".

Родина

Дружина – Мецгер Юлія Юріївна, юристка і банкірша. Давня подруга артистки з "95 кварталу" Олени Кравець. По квоті Президента України призначена членом Наглядової ради ПриватБанку.

Подружжя виховує двох синів – Антона і Дениса.

Професійна кар’єра

  • 2001 рік – ще не закінчивши навчання в економічному університеті, Євген влаштувався в банк "Фінанси та Кредит". З того часу він не полишав банківську сферу.
  • 2001 – 2003 роки – Мецгер працював економістом у відділі обслуговування корпоративних клієнтів, а згодом став керівником відділу кредитування фізичних осіб у відділенні банку "Фінанси та Кредит" в Дніпропетровській області.
  • 2003 – 2006 роки – обіймав посади заступника начальника управління активних операцій фізичних осіб, заступника начальника управління кредитних ризиків у тому ж банку.
  • 2006 – 2015 роки – Мецгер перейшов на роботу в "Укрексімбанк", де послідовно обіймав посади:

- начальник управління малого та середнього бізнесу;

- заступник начальника управління малого та середнього бізнесу;

- заступник начальника управління організації та супроводження роздрібного бізнесу;

- заступник начальника управління організації та супроводження роздрібного бізнесу – начальник відділу організації продажу роздрібних послуг;

- заступник начальника управління каналів продажу роздрібного бізнесу – начальник відділу організації продажу у філіальній мережі;

- начальник відділу організації прямого продажу управління каналів продажу роздрібного бізнесу.

  • 2008 – 2009 роки – працював керівником команди в Global Management Challenge.
  • 2015 – 2016 роки – отримав посаду директора департаменту малого та середнього бізнесу у АБ "Укргазбанк".
  • 2016 – 2020 роки – працював членом правління, а згодом став заступником голови правління в АБ "Укргазбанк".
  • Березень 2020 року – переміг на конкурсі і отримав посаду голови правління АТ "Укрексімбанк".
  • Червень 2020 року – отримав доручення Президента України Володимира Зеленського відтермінувати погашення кредитів бізнесом на рік.

Євген Мецгер і Володимир Зеленський (фото: facebook.com/MetzgerEugene)

Банкіра вважають вхожим у найближче оточення президента Зеленського. Після приходу Мецгера на посаду, "Укрексімбанк" сфокусувався на кредитуванні інфраструктурних проєктів. Зокрема "Великого будівництва" Зеленського. Цей банк отримав і найщедріший кредит на рефінансування від НБУ та входить у десятку найприбутковіших банків країни.

Крім того, Євген Мецгер вважався людиною Кирила Шевченка, з яким працював в "Укргазбанку".

Мецгер Євген (фото: facebook.com/MetzgerEugene)

Скандали та критика

На Євгена Мецгера журналісти звернули увагу після Революції гідності. Їх зацікавило, як працівник державного банку може одночасно займатись приватним бізнесом. Мецгер був засновником шести компаній, а в двох він залишався керівником станом на осінь 2021 року.

Згодом ЗМІ звернули увагу на декларацію родини Мецгерів. Виявили досить цікаві речі – нерухомість в Іспанії та Туреччині, десятки рахунків у закордонних банках, чотири квартири в Києві, багатомільйонні щорічні прибутки. Дружина Євгена Юлія лише в 2021 році вже майже десять разів вносила зміни в електронну декларацію. Серед таких змін – отримання 3,5 млн гривень гонорару за договором з ПриватБанком, дохід понад 3 млн гривень від надання майна в оренду, придбання цінних паперів майже на 5 млн гривень.

Нардепка Ірина Геращенко повідомила про зв’язок президента Зеленського з Євгеном Мецгером, назвавши останнього “особистим другом Зеленського”. Журналісти теж звернули увагу, що президент телефонував банкіру з відрядження і звертався до нього "Женя". Проте Мецгер спростовує вплив гаранта на його призначення. Він стверджує, що вони з Зеленським знайомі і не більше, а про дружбу, тим паче сім’ями, мова навіть не йде.

Мецгер Євген (фото: facebook.com/MetzgerEugene)

Скандал 4 жовтня 2021 року зробив Євгена Мецгера відомим на всю країну. В той день знімальна група програми "Схеми" записувала з банкіром інтерв’ю у його кабінеті.

Коли журналіст Кирило Овсяний поставив запитання керівникові державного банку, щоб з’ясувати його позицію щодо розслідування, публікація якого запланована на один з найближчих випусків програми “Схеми”, Мецгер миттєво розлютився, наказав охороні забрати в журналістів техніку і всі електронні носії. Охоронець "скрутив" оператора, забрав дві камери і флешку, а знімальну групу тримали заблокованою, поки видалялись усі записи. Розпашілий від гніву Мецгер особисто давав вказівки чинити насилля. Після видалення записів усе майно журналістам повернули, проте, на горе банкіру, відзнятий матеріал вдалось відновити.

Мецгер особисто давав вказівки чинити насилля над журналістами (стоп-кадр відео)

Євген Мецгер спочатку намагався виправдовуватись, банк навіть робив заяви, що журналісти порушили банківську таємницю. Але коли відео інциденту було відновлене і пішов негативний резонанс і від депутатів, і від ОПУ та Нацбанку, банкір покаявся.

"Події, що сталися у моєму робочому кабінеті 4 жовтня 2021 року та були згодом опубліковані виданням "Схеми", з мого боку є неприпустимими та стали шоком не тільки для громадськості та журналістської спільноти, але й для мене. Я за природою врівноважена людина і ніколи не думав, що миттєвий емоційний спалах може перерости в лавину імпульсивних та непоправних дій і рішень", – написав він у фейсбуці.

Згодом Мецгер додав:

"Я щиро прошу вибачення у всіх журналістів України. І зрештою, це завдало величезної шкоди іміджу банку, моральному духу його чудового колективу і престижу професії банкіра, як такій. Я щиро прошу вибачення у всіх колег. Повторюся, я не мав права на той спалах, він викликає найбільшу огиду і сором саме в мене".

На час слідства, банкіра 6 жовтня відсторонили від посади, а 7 жовтня прокуратура вручила підозру ексглаві правління "Укрексімбанку", який заявив, що буде в повному обсязі співпрацювати зі слідством.

На час слідства банкіра відсторонили від посади (фото: facebook.com/MetzgerEugene)

Дата публікації: 08.10.2021
Дата останньої зміни: 08.10.2021
1