Савченко Ольга

Савченко Ольга

Народна депутатка IX скликання від партії "Слуга народу"

Савченко Ольга - юристка, довірене обличчя Володимира Зеленського на пост президента.

Ольга Савченко (фото: фейсбук)

Місце народження

Ольга Савченко народилася 7 червня 1989 року у селі Гора, що знаходиться у Бориспільському районі Київської області.

Освіта

  • Ольга Савченко спершу завершила навчання на факультеті фінансового права Київського національного торговельно-економічного університету за спеціальністю "облік та аудит".
  • Друга вищу освіту Ольга набула на юридичному факультеті Київського національного університету ім.Тараса Шевченка за спеціальністю "правознавство".

Родина

Про родину Ольги Савченко відомо лише те, що в неї є неповнолітня донька Аліна.

Ольга Савченко (фото: фейсбук)

Кар’єра

Про кар’єру Ольги Савченко відомо не дуже багато.

Ольга працювала в науково-виробничій організації "Ірком-Ект" у 2007 році.

Савченко весь свій кар’єрний шлях до депутатства працювала юристкою у галузі міжнародного та фінансового права, її спеціалізація була веденням процесів в міжнародних арбітражах, супроводом іноземних інвестицій в Україні. Також, Ольга займалася кримінальними процесами із захисту прав політичних в'язнів, справами з екстрадиції осіб, які піддалися кримінальному переслідуванню з політичних мотивів, справами українців у Європейському суді з прав людини.

Ольга Савченко (фото: фейсбук)

У 2012 році Ольга Савченко була довіреною особою кандидата у народні депутати по 221 округу, що у місті Київ, Ігоря Фоміна - адвокат, який був членом Вищої ради правосуддя.

У 2019 році Ольга Савченко стала довіреною особою кандидата на пост президента України Володимира Зеленського.

Савченко обрали народною депутаткою Верховної Ради України IX скликання від партії Володимира Зеленського "Слуга народу", № 66 у списку. На час виборів Ольга була фізичною особою-підприємцем, безпартійна.

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України.

У 2020 році Ольга стала головою Полтавської обласної організації партії "Слуга народу".

Заступниця голови депутатської фракції "Слуга народу", членкиня групи із міжпарламентських зв'язків із США, Грузією, Австрійською та Чеською Республіками, Швейцарською Конфедерацією, Республіками Сінгапур і Індія.

Ольга Савченко (фото: фейсбук)

Декларація

Згідно із декларацією про доходи Ольги Савченко у 2019 році, вона орендує квартиру у Києві, площею 81,4 м² та її мати має у власності будинок у Бориспільському районі площею 107,3 м².

Ольга внесла три коштовні каблучки, двоє сережок та всього три брендові сумки, але це не зовсім так, якщо подивитися на фото з парламенту.

Ольга Савченко їздить на автомобілі Toyota CH-R 2018 р. ринкова вартість якої приблизно 500 тисяч гривень.

Дохід від підприємницької діяльності у 2019 році Савченко вказала у 12,9 млн грн. Заробітна плата у парламенті склала 158 тис. грн.

Ольга Савченко задекларувала готівку: 750 тис. гривень, 320 тис. доларів та 100 тис. євро. Окрім цього вона зберігає на банківських рахунках 26 тис. грн, 41 тис. грн, а також 1,4 млн грн.

Скандали

До призначення голови Полтавської обласної організації партії "Слуга народу" Ольга Савченко вже входила у курс партійних справ на Полтавщині. Зокрема, вона проводила співбесіди із можливими кандидатами в депутати Полтавської обласної ради.

Спочатку, очікували, що головою оберуть "кварталівця" Юзика - Юрія Корявченкова і роль "куратора" виконував Сергій Корявченков, двоюрідний брат Юрія, який є керівником ПрАТ "Рижевський гранітний кар'єр" (РГК), розташованого в Горішніх Плавнях, Полтавська область.

Ольгу Савченко журналістка Анна Стешенко звинуватила у тому, що у розпал карантину, у квітні 2020 року, Савченко прийшла на роботу в парламент з сумкою від всесвітньовідомого бренду "Versace" із нової колекції вартістю 30 тисяч гривень.

Ольга Савченко (фото: фейсбук)

Дата публікації: 03.07.2021
Дата останньої зміни: 28.09.2021
1