Шенцев Дмитро

Шенцев Дмитро

Народний депутат IX скликання від "Опозиційної платформи - За життя"

Шенцев Дмитро - народний депутат V, VI та VII скликання від "Партії регіонів", засновник благодійної організації "Обласний благодійний фонд Дмитра Шенцева", народний депутат VIII скликання від "Опозиційного блоку".

Дмитро Шенцев (фото: фейсбук)

Місце народження

Дмитро Шенцев народився 28 листопада 1964 року у Харкові.

Освіта

Дмитро навчався НТУ "Харківський політехнічний інститут" за спеціальністю "гідропневмоавтоматика та гідропривод" з 1982 до 1999 року.

Родина

  • Дружина Дмитра - Нонна Шенцева 1969 року народження.
  • Подружжя виховує трьох синів: Микита 19 вересня 1989 року народження, Михайло 19 вересня 1989 року та Євген 21 серпня 2007 року.

Дмитро Шенцев (фото: фейсбук)

Кар’єра

Шенцев Дмитро розпочав свою кар’єру у 1990 році й одразу з посади заступника директора харківського дочірнього підприємства "Фортуна-сервіс" спільного підприємства "Фортуна".

З 1992 до 1994 року Шенцев обіймав посаду директора ТОВ "Кадіс".

У 1999 році Дмитро працював комерційним директором ТОВ "НОВО" - компанія, яка займалася азартними іграми та іграми на гроші.

З 2001 до 2002 року Дмитро Шенцев стала директором ТОВ "Фортуна Лтд" - які також займалися азартними іграми.

З 2002 до 2003 року Дмитро був першим заступником директора ТОВ "Корпорація АПК".

У 2002 році Шенцев балотувався до Верховної Ради номером 7 списку "Селянської партії України", але без успіху.

У 2003 - 2006 роках Дмитро Шенцев працював директором ТОВ "Компанія "Техінпром".

Дмитро Шенцев (фото: фейсбук)

У 2006 році Шенцев вперше обраний народним депутатом Верховної Ради України V скликання та у 2007 році VII скликання за списком "Партії регіонів" - яку очолював Віктор Янукович, 141 та 129 номером у списку відповідно як член партії. Заступник голови комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

З 2008 до 2010 року Дмитро призначений головою Харківської обласної організації "Партії регіонів", вже з 2010 до 2014 року - заступник голови партії.

У 2009 році Шенцев очолив Антифашистський форум України.

З квітня 2012 року - нардеп заснував благодійну організацію "Обласний благодійний фонд Дмитра Шенцева" та радник прем’єр-міністра України - Миколи Азарова, на громадських засадах.

У 2012 році Шенцев обраний до Верховної Ради України VII скликання від "Партії регіонів", був заступником голови однойменної фракції. Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Дмитро Шенцев (фото: фейсбук)

16 січня 2014 року Дмитро Шенцев голосував за "диктаторські закони" - пакет законів, які обмежували права громадян, надавали органам державної влади більшу свободу дій у сфері покарання учасників акцій протесту і мали на меті криміналізувати опозицію та громадянське суспільство.

Дмитра обрали народним депутатом VIII скликання, його обраний шляхом самовисування за 176 округом (Харківська область) як член "Партії регіонів". З 2015 року член фракції "Опозиційний блок", до того був позафракційним. Член Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

18 січня 2018 року був одним з 36 депутатів, що голосували проти Закону про визнання українського суверенітету над окупованими територіями Донецької та Луганської областей.

На парламентських виборах 2019 року Дмитра Шенцева обрали народним депутатом Верховної Ради IX скликання по 176 округу (Харківська область) від "Опозиційного Блоку" як безпартійний. Позафракційний. Не входить до складу жодного комітету.

Дмитро Шенцев (фото: фейсбук)

Скандали

Дмитра Шенцева звинувачують в тому, що він на початку 90-их років був лідером одного з ОЗГ у Харкові. Хлопці Шенцева займалися вимаганням, вибиванням боргів, "кришували" незаконний бізнес тощо. Угруповання Шенцева була помічницею з особливих доручень ексгубернатора Харківської області Євгена Кушнарьова.

Взимку 2007 року Шенцев був на полюванні під час якої загинув Євген Кушнарьов. За версією слідства, ексгубернатор Харкова загинув саме від рук Дмитра Завального, який був близьким товаришем Шенцева. Завального звинуватили у вбивстві з необережності, а також у незаконному носінні вогнепальної зброї. У травні 2009 року Апеляційний суд Харківської області задовольнив клопотання Завального про амністію. І вже через пів року справу про вбивство Євгена Кушнарьова було закрито. Після смерті ексгубернатора кар’єра Шенцева пішла швидко угору.

Дмитро Шенцев, за чутками, володіє п’ятиповерховим будинком на Трухановому острові вартістю 13 мільйонів доларів. У документах споруда значиться як яхт-клуб. Зараз будівля оснащена ліфтом, також є зали для занять спортом, більярдна, в будинку 4 спальні. Споруда огороджена колючим дротом. Спеціально для власника навіть протягнули з іншого берега Дніпра газову трубу.

Дата публікації: 24.07.2021
Дата останньої зміни: 17.08.2021
1