Скомаровський Володимир

Скомаровський Володимир

Голова Державної митної служби України з березня по вересень 2005 року

Скомаровський Володимир – державний діяч, бізнесмен, народний депутат України 4-го скликання, кандидат економічних наук, дійсний державний радник митної служби.

Місце народження

Народився 25 червня 1958 року в селі Самгородок Козятинського району Вінницької області.

Освіта

  • 1985 рік – закінчив Вінницький політехнічний інститут за спеціальністю "Радіотехніка", присвоєно кваліфікацію "радіоінженер".
  • 1985 – 1988 роки — навчався в аспірантурі Вінницького політехнічного інституту.
  • 1997 рік —  захистив дисертацію "Підприємництво в умовах переходу до ринкових відносин і гарантії економічної стабільності". Отримав науковий ступінь "Кандидат економічних наук".

Родина

Дружина — Скомаровська Аліна Анатоліївна, 1977 р. н., бізнесвумен, дизайнерка інтер’єру.

 Донька — Скомаровська Олена Володимирівна,1980 р. н., син — Скомаровський Володимир Володимирович,1991 р. н., син — Скомаровський Владислав Володимирович, 2000 р. н., син — Скомаровський Святослав Володимирович, 2006 р. н.

Трудова діяльність та державна служба

  • 1976—1977 роки — по закінченню школи розпочав трудову діяльність як учень слюсаря-складальника радіоапаратури на Вінницькому заводі радіотехнічної апаратури.
  • 1977—1979 роки — служба в Прикордонних військах СРСР.
  • 1979—1981 роки — працював регулювальником радіоапаратури на Вінницькому заводі радіотехнічної апаратури.
  • 1981—1992 роки — радіомеханік, інженер-технолог, начальник цеху ВОПО "Побутрадіотехніка".
  • 1992—1995 роки — директор Вінницького державного підприємства "Електрон-сервіс".
  • 1995—2002 роки — генеральний директор приватного підприємства "Компанія "Владімір"., яке знову очолив після 2005 року.
  • На початку 2000-х вступає в партію свого земляка Петра Порошенка "Солідарність", обирається до складу її керівних органів (член Політради). Згодом партія приєднується до виборчого блоку Віктора Ющенка "Наша Україна" і отримує квоту у виборчому списку.
  • 2002 рік – Скомаровський був обраний народним депутатом 4-го скликання від блоку "Наша Україна", увійшов до однойменної фракції.
  • 2004 рік – був  керівником Вінницького регіонального штабу кандидата в Президенти України Віктора Ющенка.
  • У Раді працював у Комітеті з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій на посаді голови підкомітету.
  • В період з 14 травня 2002 року по 17 березня 2005 року брав участь у роботі 376 засідань сесії Верховної Ради України. 10 разів виступав з місця та мав 28 виступів з трибуни. Автор (співавтор) 39 законопроєктів. Абсолютна більшість внесених  Скомаровським законопроєктів стосувалася питань митного законодавства та зовнішньоекономічної діяльності. Крім того, серед прийнятих Верховною Радою законопроєктів, автором яких він був, слід зазначити Закон про реабілітацію осіб, які постраждали внаслідок терористичного акту, Постанову про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для контролю за дотриманням законності при ввезенні на митну територію України харчових продуктів та інших товарів, Закон про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо дітей, позбавлених батьківського піклування), Закон про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" (щодо розмірів допомоги). 17 березня 2005 року склав депутатські повноваження після призначення на чільну посаду в Державну митну службу України.
  • Березень – вересень 2005 року – обіймав посаду голови Державної митної служби України.
Володимир Скомаровський і Віктор Ющенко

Володимир Скомаровський і Віктор Ющенко (фото: https://www.pravda.com.ua)

  • За невеликий період роботи значні зусилля були направлені на вдосконалення митного законодавства. Підготовлено оновлений проєкт Закону України "Про митну службу України", проєкт Закону України "Про Дисциплінарний статут митної служби України". Також розроблено законопроєкт, яким врегульовуються питання визначення митної вартості товарів з метою приведення українського законодавства з митної оцінки до повної відповідності з Угодою про застосування статті VII ГАТТ та усунення зауважень країн-членів робочої групи з розгляду заявки на вступ України до СОТ. Скомаровський заявляв, що за участі Держмитслужби підготовлено закони України, якими зменшено ставки ввізного мита на екзотичні фрукти, взуття, білизну, електротехніку, мобільні телефони, теле- та відеоапаратуру тощо; встановлено ставки ввізного мита на автомобілі на рівні 20 % та на комплектуючі до них - 5 %. З метою врегулювання бензинової кризи 2005 року ініційовано зниження до 0 ставки мита на світлі нафтопродукти.
  • Керівник митниці зумів добитись суттєвого збільшення надходжень в бюджет. З березня по вересень 2005 року було забезпечено перерахування до держбюджету податків та зборів у сумі 16 888,9 млн грн, що на 8 042,3 млн грн (у 1,9 раза) більше, ніж за аналогічний період 2004 року. Показник розпису доходів, встановлений Міністерством фінансів на березень — серпень у сумі 15 785,1 млн грн було виконано на 107 %. Середньоденні надходження митних платежів у березні — серпні 2005 року (135,1 млн грн) зросли майже у 2 рази у порівнянні з відповідним періодом 2004 року.
  • Щодо боротьби з корупцією, то за період керівництва Скомаровського лише 3-х митників було звільнено за корупційні дії, проведено 76 службових розслідувань та перевірок, порушено 11 кримінальних справ у сфері службової діяльності працівників митних органів.
  • Після звільнення з посади Скомаровський не покинув політичної діяльності. Він вступив в Народний Союз "Наша Україна" і у 2006 році знову висувався кандидатом у депутати Верховної Ради по списку цієї політичної сили. Його місце у виборчому списку виявилось непрохідним.
  • 2006 рік – вибори до Вінницької обласної ради для Скомаровського були більш вдалими, він був обраний депутатом від "Нашої України", працював заступником голови бюджетної комісії.
  • Згодом всі зусилля сконцентрував на підприємницькій діяльності і став одним з найвпливовіших Вінницьких бізнесменів.
  • Після створення партії "Єдиний центр" вступив до її лав, був обраний членом Політради партії та головою Вінницької обласної організації.
  • З 2010 року у Скомаровського почались проблеми у бізнесі. Через неповернення кредитів збанкрутіли його підприємства, він втратив великі земельні ділянки, де планувалось житлове будівництво. У 2015 році, згідно з рішенням Вищого господарського суду України, була введена процедура санації на його основній фірмі  ПП Компанія "Владімір".

Критика та скандали

Перший гучний скандал виник ще в 1999 році. Скомаровського заарештували 1 квітня Управлінням СБУ у Вінницькій області за співучасть у контрабанді та підробку документів. Звільнений 26 травня 1999 року на підписку про невиїзд. Постановою прокурора Вінницької області від 13 жовтня 1999 року вирок по справі скасований відповідно до статті 6 пункт 4 Кримінально-процесуального кодексу України.

В серпні 2005 року колишній перший заступник голови Державної митної служби Микола Салагор заявив, що митницю очолює контрабандист, який вже був заарештований за такі злочини, але і нині очолює контрабанду автомобілів.

У вересні 2005 року ексглава СБУ Олександр Турчинов висунув Скомаровському резонансні звинувачення, що він  "продовжує займатися контрабандними справами".

Але відомий журналіст Юрій Бутусов нагадав, що за кілька місяців до резонансних звинувачень тодішній голова СБУ Олександр Турчинов підписав наказ про нагородження Володимира Скомаровського відомчим знаком відзнаки за успіхи в боротьбі з контрабандою. Тому і було зроблено висновок експертів, що причина відставки Скомаровського не "сенсаційні" викриття його корупційних дій, а підкилимна боротьба на самій владній верхівці, викликана протистоянням Петра Порошенка і Юлії Тимошенко.

Дата публікації: 15.06.2021
Дата останньої зміни: 28.09.2021