Солод Юрій

Солод Юрій

Народний депутат Верховної Ради України IX скликання від "Опозиційної платформи - За життя"

Всі новини

Солод Юрій - український проросійський політик, бізнесмен, чоловік Наталії Королевської, народний депутат VIII скликання від "Опозиційного блоку".

Місце народження

Юрій Солод народився 27 квітня 1972 року у селищі міського типу Красний Кут, Луганської області.

Освіта

  • Юрій Солод 2005 року завершив навчання у Східноукраїнському національному університеті ім. В. Даля, що знаходиться у Сєвєродонецьку Луганської області, за спеціальністю "Менеджмент організацій".
  • Став магістром права у тому ж університеті.
  • У 2012 році Солод навчався на факультеті державного управління Національної Академії державного управління при Президентові України, через два роки отримав ступінь магістра державного управління.

Родина

  • Юрій Солод одружений на відомій українській проросійській політкині Наталії Королевській, яка була міністром соціальної політики в уряді Миколи Азарова.
  • Подружжя виховує трьох дітей: рідних синів Ростислава та Ярослава і прийомну доньку Машу. Ярослав, старший син, 2.03.2001 року народження,  у жовтні 2020 року, отримав мандат депутата Краматорської міської ради VIII скликання від партії "Опозиційної платформи - За життя" та став членом постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету, фінансів, зовнішньоекономічної діяльності.

Солод Юрій (фото: фейсбук)

Кар'єра

Про кар'єрний шлях Солода Юрія мало що відомо. Сам Юрій казав, що пройшов трудовий шлях від робітника до керівника інвестиційних та бізнес-проектів.

У відкритих джерелах є інформація лише про те, що у 2000 році Юрій Солод та його дружина Наталія Королевська створили ТОВ "Укрспецмет", яка займається оптовою торгівлею металами та металевими рудами й подібним. У 2003 році Юрій був на посаді радника з економічних питань. В той самий час він бере участь в роботі Асоціації товаровиробників Луганщини "Ми", уповноважене обличчя якої знову Королевська Наталія. Це було до отримання першої вищої освіти. Відомо, що в "Укрспецмет" Юрій офіційно працював до 2010 року.

У 2006 році Солод Юрій створив ще одне алюмінієві підприємство "Солур" на матір Людмилу Бендюг.

З 2010 року невідомо чим Солод займався, окрім того, що був помічником народної депутатки від "Блоку Юлії Тимошенко" Наталії Королевської на громадських засадах у Верховній Раді V та VI скликань.

Солод Юрій (фото: фейсбук)

З 2013 до 2014 року Юрій був головою Наглядової ради благодійного фонду "Новий Донбас".

У вересні 2014 року Юрій Солод створив та був головою правління громадської організації "Всеукраїнське об’єднання "Дорога життя".

Наприкінці 2014 року Солод вирішив піти у політику. Юрія обрали народним депутатом Верховної Ради України VIII скликання від "Опозиційного блоку", який створили вихідці із "Партії регіонів" за 47 округом (Донецька область). Член Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності.

На парламентських виборах у 2019 році Юрія Солода обрали депутатом ВРУ IX скликання від партії "Опозиційна платформа - За життя", очільником якої є Юрій Бойко, за 47 округом. Член Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Солод Юрій (фото: фейсбук)

Скандали

Своє місце у ВРУ VIII скликання Юрій Солод отримав завдяки своїй громадської організації "Всеукраїнське об’єднання "Дорога життя". В період окупації організація евакуювала людей із небезпечної зони. Також, у "Дорозі життя" можна було собі оформити допомогу у 300 гривень та отримати продуктовий кошик і все це одразу перед виборами.

Також, було багато питань до передвиборчої кампанії Юрія Солода. Він розмістив на білбордах досить дивне гасло, яке проголошує що має намір продовжити справу Олексія Азарова, син Миколи Азарова. Але яку саме справу він хотів продовжити невідомо, бо сам Микола нічого не зробив.

За 2015 рік Солода було майже не чутно у Раді. Юрій був присутній на 73 пленарних  засіданнях, відсутній - на 31. Солод не виконав жодної передвиборчої обіцянки.

Дата публікації: 25.05.2021
Дата останньої зміни: 17.08.2021
1