Терехов Ігор

Терехов Ігор

Відомий регіональний політик, секретар Харківської міської ради і виконувач обов’язків міського голови

Терехов Ігор – кандидат наук з державного управління, заслужений економіст України, депутат Харківської міськради VII та VIII скликань, кандидат на посаду Харківського міського голови у 2021 році.

Місце народження

Народився 14 січня 1967 року в місті Харків.

Освіта

 • 1990 рік - закінчив Харківський інженерно-будівельний інститут за спеціальністю "промислове та цивільне будівництво" і отримав кваліфікацію – інженер-будівельник.
 • 2006 рік – закінчив Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальністю "державне управління" і отримав кваліфікацію –  магістр державного управління.
 • 2007 рік - Вищою атестаційною комісією України  йому присуджено   науковий ступінь кандидата наук з державного управління.

Родина

Мати – Терехова Вікторія Володимирівна, 1932 року народження, пенсіонерка, на яку оформлено частину бізнесу сина.
Перша дружина – Пазюк Алла Миколаївна. Розлучились  ще в 90-ті. Від першого шлюбу у Терехова син Микола, 1995 року народження. Працював у Комунальному підприємстві "Харківське ремонтно-будівельне підприємство".
Друга дружина — Винник (Піженко) Олена Вікторівна, народилася 9 грудня 1966 року. Розлучились у 2014 році після 11 років шлюбу. У Терехова з Оленою двоє спільних синів – Матвій, 2003 року народження, та Андрій, 2006 року народження.

Початок кар’єри, робота в Харківській ОДА

 • Трудову діяльність Терехов розпочав з серпня 1990 року стажистом-дослідником у Харківському інженерно-будівельному інституті, одночасно працюючи над дисертацією.
 • В цей період Терехов захоплювався футболом, був арбітром матчів Вищої ліги. З 1992 по 1995 рік судив 22 гри.
 • 1994 -1997 роки – обіймав різні посади на харківському промисловому підприємстві ЗАТ "Укркондиціонер".
 • 1997 – 1999 роки - Терехов очолив раду акціонерів і був призначений головою правління тієї ж компанії, але вже перейменованої на ВАТ "Харківський завод "Кондиціонер". Під керівництвом Терехова завод "Кондиціонер" припинив роботу і згодом був оформлений на кількох власників, серед яких був і голова правління. Будівлю заводу віддали під офісні приміщення та склади.
 • 1999 – 2006 роки – працював начальником управління з питань підприємництва, а пізніше начальником управління споживчого ринку Головного управління економіки та комунального майна Харківської міської ради.
 • 2005 рік – чиновник вступив у партію "Наша Україна" і балотувався до Верховної Ради за списком цієї політичної сили під номером 159. Його позиція у списку виявилась непрохідною.
 • 2006 – 2007 роки – перейшов на роботу в Харківську ОДА. Був призначений економічним радником відділу по забезпеченню діяльності голови та заступників голови Харківської обласної державної адміністрації апарату Харківської обласної державної адміністрації.
 • 2007 – 2010 роки – Терехов обіймав посаду заступника голови Харківської ОДА, яку на той час очолював Арсен Аваков.
 • 2010 – 2015 роки – після зміни влади й призначення керівником ОДА Михайла Добкіна, чиновник повертається до міської ради, де отримує посаду заступника міського голови Геннадія Кернеса.

Ігор Терехов і Геннадій Кернес  (фото: facebook.com/ihor.terekhov)

Соратник Геннадія Кернеса

 • Десять років Терехов був надійним членом команди міського голови Геннадія Кернеса, а понад 5 років успішно заміщав його у разі потреби.
 • 2010 – 2015 роки – чиновник працює на посаді заступника Харківського міського голови, займається питаннями розвитку та забезпечення життєдіяльності міста.

Терехов Ігор на автопідприємстві (фото: facebook.com/ihor.terekhov)

 • 2015 рік – був обраний депутатом Харківської міської ради VII скликання, увійшов до постійної комісії Харківської міської ради з питань планування, бюджету і фінансів. У раді він очолював фракцію групи Кернеса, яка спочатку називалась "Відродження", а згодом стала осередком об’єднання "Довіряй ділам!".
 • У вересні 2015 року Терехова обрали першим заступником міського голови Геннадія Кернеса.
 • Напередодні місцевих виборів 2020 року команда Кернеса створює у Харкові нову структуру – "Блок Кернеса – Успішний Харків". Номером 2 у виборчому списку став Ігор Терехов. 9 грудня 2020 року, після отримання депутатського мандату, він був обраний секретарем міськради.

Терехов Ігор (фото: facebook.com/ihor.terekhov)

 • 17 грудня 2020 року помер Геннадій Кернес. Терехов одразу став виконувати обов’язки мера. Він забезпечив стабільність влади у місті, не допустив війни за "спадщину Кернеса", створив необхідні умови для проведення позачергових виборів міського голови 31 жовтня 2021 року.
 • 28 вересня 2021 року Ігор Терехов зареєстрований кандидатом на посаду Харківського міського голови від партії “Блок Кернеса - Успішний Харків!” на позачергових місцевих виборах.

Під час пандемії Ігор Терехов перевіряє заклади охорони здоров'я (фото: facebook.com/ihor.terekhov)

Озеленення рідного міста (фото: facebook.com/ihor.terekhov)

Ігор Терехов на святкуванні Дня захисту дітей (фото: facebook.com/ihor.terekhov)

Очільник міста вітає випускників шкіл (фото: facebook.com/ihor.terekhov)

І на завершення один цікавий нюанс. Чиновник фактично п’ять років керував величезним містом з мільярдними статтями бюджету. А серйозних звинувачень у розкраданні коштів, привласненні міського майна, "прихватизації" прибуткових об’єктів, як у багатьох його колег, не було. Подивимось, що буде далі…
Дата публікації: 20.10.2021
Дата останньої зміни: 22.10.2021
1