Вагнєр Вікторія

Вагнєр Вікторія

Народна депутатка України IX скликання, членкиня депутатської фракції політичної партії «Слуга народу»

Вагнєр Вікторія – екскандидатка в депутати Херсонської обласної ради від БПП, колишня головна лікарка КЗ "Обласна лікарня відновного лікування" Херсонської облради, членкиня Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування

Місце народження

Народилась 21 травня 1981 року в селі Георгіївка, Жарминського району Семипалатинської області Казахської РСР.

Освіта

Вікторія спочатку закінчила Херсонське базове медичне училище (за фахом — фельдшер-акушер).

Згодом отримала освіту в Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна за спеціальністю "лікувальна справа". В інтернатурі на базі комунального закладу "Міська клінічна лікарня ім. О. С. Лучанського" опанувала спеціальністю "акушерство і гінекологія".

Уже як народна депутатка закінчила Херсонський національний технічний університет, факультет "Публічне управління та адміністрування".

Родина

Вдова. Її чоловік медик Владислав Ковальов загинув під Іловайськом. Щодо інформації про нього:

Ковальов Владислав Вікторович, 1984 року народження. Після закінчення Харківського національного університету чотири роки працював у відомчій лікарні УМВС як лікар-хірург. Влітку 2914 року записався добровольцем, як рядовий міліції в батальйон патрульної служби міліції особливого призначення "Херсон".

Загинув 29 серпня 2014 року під час боїв під Іловайськом, коли виносив поранених з-під обстрілу. Помер як герой, рятуючи життя інших бійців.

Ковальов Владислав (фото: ukraine-memorial.org)

У Вікторії залишилось двоє малих дітей – донька Софія, син Марк, яких вона виховує самостійно.

Кар’єра до обрання в Раду

  • Після здобуття медичної освіти Вікторія разом з чоловіком працювала за фахом в Херсонській лікарні.
  • Зарплати молодій родині не вистачало. Разом з Владиславом Вікторія підробляла на швидкій допомозі у рамках проєкту приватної швидкої допомоги.
  • Після загибелі Владислава Ковальова вона вирішила продовжувати його справу. Вдова очолила комунальне підприємство "Оберіг", яке надавало всебічну допомогу родинам загиблих в АТО. Це був єдиний в Україні подібний заклад, який мав статус комунального і реальну підтримку різних органів влади. Вона також стала співзасновницею благодійного фонду "Українська лінія".

Вагнєр Вікторія з дітьми (фото: www.facebook.com/Vagner.Viktoriya)

  • Як фахівець-медик вона звернула увагу, що в Україні критично не вистачає лікувальних закладів, де бійці АТО могли б пройти реабілітацію після поранення. Вагнер виступила ініціатором створення такого закладу в Херсонській області та отримала підтримку як обласної, так і міської влади.
  • У 2016 році почав працювати комунальний заклад "Обласна лікарня відновного лікування", куди Вікторія Вагнєр була призначена на посаду головного лікаря.

Вагнєр Вікторія (фото: www.facebook.com/Vagner.Viktoriya)

  • Брала активну участь в політичному житті області. У 2015 році була кандидаткою в депутати обласної ради.
  • В тому ж році її обрали членкинею виконкому Херсонської міської ради.

Парламентська діяльність

Варто сказати, що до 2019 року Вікторія Вагнєр тісно співпрацювала з БПП. Партія чинного тоді президента всебічно її підтримувала, а на посаду головного лікаря у лікарню відновного лікування приїхав представляти її персоналу особисто голова Херсонської обласної держадміністрації. Політична сила Петра Порошенка готувала її до висунення по 183 округу на парламентських виборах.

Проте Вікторія всіх здивувала, коли на позачергових парламентських виборах у 2019 році вона балотувалась по виборчому округу № 183 не від "Європейської Солідарності", а від партії "Слуга народу".

Вікторія Вагнєр з Володимиром Зеленським (фото: facebook.com/Слуга-народу-Вагнер-Вікторія)

  • Така швидка зміна політичних уподобань не вплинула на її рейтинг. 21 липня 2019 року вона отримала 39,36% голосів виборців, а її найближчий суперник від "Опозиційної платформи - За життя" Михайло Опанащенко, набрав лише 14,56%.
  • 29 серпня того ж року Вікторія Вагнєр прийняла присягу народного депутата, увійшла до складу фракції політичної партії "Слуга народу", стала членкинею Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.
  • В жовтні 2019 року парламентарка увійшла до складу міжфракційних депутатських об’єднань "Парламентська платформа боротьби з туберкульозом" і "Південь України".

Вагнєр Вікторія у залі Верховної Ради (фото: www.facebook.com/Vagner.Viktoriya)

  • Аналітичний портал "Слово і діло" визначив, що станом на початок весни 2021 року з усіх мажоритарників Херсонської області найвідповідальнішою була Вікторія Вагнєр, яка виконала найбільше обіцянок зі своєї виборчої програми. Крім того, вона активний законотворець. 42% поданих народною депутаткою законопроєктів були підтримані Верховною Радою.
  • В грудні 2019 року Вікторія Вагнєр написала у Фейсбуці, що не голосувала за ініційований партією так званий закон "Про ОРДЛО". Вона заявила: "Мій чоловік загинув під Іловайськом не для того, щоб я амністувала його вбивць".
  • Того ж місяця парламентарка заявила про готовність взяти на поруки Яну Дугарь, бойового медика 25 бригади ДШВ, яку затримали у справі вбивства журналіста Павла Шеремета.

Критика і скандали

Ще до обрання в парламент Вагнєр була фігуранткою скандальних звинувачень з боку ЗМІ.

У 2016 році було незаконно звільнено головного лікаря залізничної лікарні Анатолія Донича, щоб звільнити місце для Вікторії. А на базі залізничної лікарні створювалась "Обласна лікарня відновного лікування".

Коли Вагнєр балотувалась у парламент від партії "Слуга народу", місцеві ЗМІ були шоковані, як швидко вона змінила свою політичну орієнтацію. Проте незабаром поповзли чутки, що кандидатка – "Троянський кінь" в команді Володимира Зеленського. Згодом ці чутки отримали підтвердження. Вікторія Вагнєр офіційно закликала працівників свого медзакладу, що проживають у 182 окрузі, голосувати не за представника Зе-команди, а підтримати кандидата від "Європейської Солідарності" Олександра Співаковського. Крім того, виявилось, що керівник виборчого штабу Співаковського чоловік очільниці виборчого штабу Вагнєр. Складно назвати все це випадковістю, чи збігом обставин, але на перебування Вікторії в команді президента Володимира Зеленського це очевидно ніяк не вплинуло.

Дата публікації: 13.12.2021
Дата останньої зміни: 13.12.2021
1