Василевська-Смаглюк Ольга

Василевська-Смаглюк Ольга

Журналістка, народний депутат України IX скликання

Всі новини

Ольга Василевська-Смаглюк – колишня журналістка, депутатка Верховної Ради України, представник інтересів Ігоря Коломойського у фракції партії "Слуга народу".

Місце народження

Народилась 23 червня 1985 року в місті Старокостянтинів Хмельницької області.

Освіта

  • Закінчила Київський міжнародний університет за спеціальністю "Журналістика".
  • По закінченню Національної академії статистики, обліку та аудиту отримує спеціальність "Бухгалтерський облік".

Родина

Чоловік – Смаглюк Ігор Володимирович, підприємець, раніше працював у правоохоронних органах.

Виховують двох дочок – Еліану й Олександру.

Коротка біографія

Василевська-Смаглюк Ольга Михайлівна виросла на Хмельниччині. Вона ще в школі обрала для себе професію журналістки й, здобувши середню освіту, поїхала в столицю отримувати бажану спеціальність. Поступивши в Київський міжнародний університет, дівчина не обмежується навчанням. Опановуючи журналістською спеціальністю, вона одночасно починає працювати в газеті "День", готуючи матеріали на соціально-економічну тематику.

Після семи років роботи в газеті, у біографії Ольги Василевської-Смаглюк суттєві зміни – її запрошують працювати на каналі "1+1". Як спеціальний кореспондент і журналістка-розслідувачка, вона готує матеріали про корупцію та різні зловживання представниками влади й великого бізнесу. Зокрема вона виявила, що в Іспанії Порошенко (досьє Порошенка Петра) відпочивав у будинку через огорожу від вілли Путіна, зустрічалась з втікачем-депутатом Онищенком, що обіцяв надати компромат на представників влади й тодішнього президента.

У 2019 новий віраж у біографії Ольги Василевської-Смаглюк - партія Володимира Зеленського (досьє Зеленського Володимира) "Слуга народу" висуває її кандидатом у народні депутати України. Одразу стає зрозумілим, що в Раді вона буде представником інтересів олігарха Ігоря Коломойського (досьє Коломойського Ігоря), адже її поставили на округ чинного депутата Ярослава Москаленка, конкурента Коломойського по нафтовому бізнесу. А місцева партійна структура "Укропу" одразу ж вливається в її виборчі штаби та забезпечує всю необхідну роботу для політичного новачка.

29 серпня 2019 досьє Ольги Василевської-Смаглюк фіксує важливу зміну в біографії журналістки – вона приймає присягу народного депутата України. Команда Коломойського у Раді поповнилась ще одним депутатом.

Депутатська діяльність та скандали

У Раді Ольга Василевська-Смаглюк працює в комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики. В перші ж місяці роботи вона пропонує проєкт постанови про створення тимчасової слідчої комісії з метою розслідування фактів придбання українських телеканалів особами, пов’язаними з Росією. В серпні 2019 року вона різко критикує пропозицію керівника Офісу президента Андрія Богдана про тимчасову зупинку фінансування програм регіонального розвитку, як неприпустиму в даних умовах, адже налаштує регіони проти їх політичної сили.

Влітку 2020 року вперше в України Ольга Василевська-Смаглюк реалізовує проєкт “Мобільна приймальня народного депутата”. Велика потреба в такому способі спілкування з населенням виникла не лише через труднощі поїздки селян в райцентри, але й через обмеження контактів відповідно до боротьби з поширенням коронавірусу. Депутатка підготувала графік поїздок по селах, куди потім приїжджала з помічниками для спілкування і прийняття скарг.

Коли в червні 2020 року в Раді заслуховували міністра внутрішніх справ Арсена Авакова (досьє Авакова Арсена), Ольга Василевська-Смаглюк не підтримала ідеї його відставки, заявивши, що "звільнення міністра не на часі". В той же період вона критикує МОЗ за неефективне використання позики від МБРР, з якої витратили лише частину, а за решту коштів бюджет платить великі відсотки за резервування.

Щодо скандалів, то досьє Ольги Василевської-Смаглюк вказує на дебют ще під час роботи на каналі "1+1". Коли в січні 2019 року Віталій Кличко (досьє Кличка Віталія) лікувався в Австрії, журналістка в соцмережах написало про його відпочинок на Барбадосі, переплутавши з братом Володимиром.

В червні 2019 року на каналі "1+1" вийшов її сюжет про Ігоря Смешка, якого вона назвала бізнес-проєктом Медведчука (досьє Медведчука Віктора) і Гордона. Журналістка стверджувала, що ці особи фінансували розкрутку Смешка з метою зберегти вплив в Раді та нажитись (за її твердженням, місця в партійний список продавались за 3 мільйони доларів).

Під час виборчих перегонів в липні 2019 року Ольгу Василевську-Смаглюк звинуватили у використанні адмінресурсу, адже на своєму окрузі вона з’являлась то поруч з президентом Зеленським, то разом з головою Київської ОДА. А на нараді місцевих керівників Київщини перший заступник голови Офісу президента Сергій Трофімов відкрито вимагав підтримати на 96 окрузі кандидатку від президентської партії.

Та все ж значне збільшення кількості скандалів досьє Ольги Василевської-Смаглюк констатує після обрання її депутаткою Верховної Ради України. В жовтні 2019 року її звинуватили в отримані хабаря в сумі 30 тисяч доларів. Депутатка погодилась пройти поліграф. Результати перевірки встановили, що вона хабаря не брала.

Коли, реагуючи на конфлікт президента Зеленського з добровольцями, волонтерка Маруся Звіробій та депутатка ВРУ Софія Федина сказали, що на лінії зіткнення різне буває і вони не проти, якщо біля Зеленського на передовій вибухне граната або почнеться обстріл, Ольга Василевська-Смаглюк у відповідь на це заявила, що пора приглушити свободу слова і з поваги до інституту президентства "слід фільтрувати свою мову". Вибух негативних емоцій в соцмережах змусив депутатку виправдовуватись.

У 2020 році молодий політик нарощує інтенсивність скандальних дій та висловів. Так в лютому 2020 року Ольга Василевська-Смаглюк заявила, що коронавірус – це маркетинговий хід для продажу масок. В березні на телеканалі "НАШ" депутатка сказала, що вдячна колишньому соратнику Януковича Андрію Портнову, який "багато робить для відновлення справедливості". У квітні цього ж року у фейсбуці вона написала, що понад 3 мільярди гривень можна "безтурботно скоротити" з витрат бюджету і як приклад – 870 мільйонів забрати з фінансування спорту.

У досьє Ольги Василевської-Смаглюк відзначено, що в Раді вона непохитно захищає інтереси Коломойського. Коли "слуг народу" змусили приймати так званий "антиколомойський закон", що робив неможливим повернення олігарху "ПриватБанку", депутатка у квітні 2020 року вносить півтори тисячі поправок, щоб максимально відтермінувати прийняття. А в травні вона голосує проти закону, всупереч рішенню фракції.

Дата публікації: 17.10.2020
Дата останньої зміни: 20.09.2021