Василів Ігор

Василів Ігор

Народний депутат України IX скликання, член фракції політичної партії "Слуга народу"

Василів Ігор – політик, підприємець, громадський активіст, колишній голова Тернопільського осередку ГО "Всеукраїнське об'єднання "Автомайдан"

Місце народження

Народився 16 листопада 1979 року в місті Тернопіль.

Освіта

2002 рік – закінчив Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя. Здобув спеціальність інженер-електрик.

Родина

Мати Ігоря Василіва – Фаїна Яківна, за фахом вчителька математики, родом із Хмельниччини. Вона познайомилась з батьком Ігоря під час навчання в інституті.

Батько – Володимир Іларійович, відомий на Тернопільщині фізик, винахідник, який не мав можливості в радянські часи робити кар’єру і попадав під різні заборони. Річ у тому, що його батько був членом УПА і на додачу регентом церковного хору. А в СРСР це було тавро на все життя. Тому Володимир Іларійович вирощував кристали в домашніх умовах, робив різні винаходи в сараї, займався репетиторством, замість того, щоб викладати в інституті. Вже в часи незалежності встиг видати кілька книг, попрацювати над підготовкою викладачів галузі профтехосвіти.

У Ігоря дві старші сестри, які за фахом педагоги.

З першою дружиною Василів розлучився.

Нинішня дружина – Сметаніна Марія Олександрівна, 1985 року народження. Менеджерка з адміністративної діяльності у "Всеукраїнському об’єднанні "Автомайдан". У 2015 році балотувалась до Київської міської ради від політичної партії "Громадянська позиція". У 2017 році Сметаніна заснувала та очолила ТОВ "Престиж 2017". З 2019 року керувала громадською організацією "Інформаційна агенція "Терміново".

Подружжя виховує двох синів – Матвія і Святослава (дитина Сметаніної від першого шлюбу).

Діяльність до обрання народним депутатом

 • Після закінчення університету кілька років попрацював за спеціальністю. Тоді ж почав активно займатись громадською діяльністю.
 • У 2004 році був одним з активістів Помаранчевої революції.
 • З 2006 року працював як фізична особа підприємець. У 2019 році переоформив свій бізнес на дружину.
 • Брав активну участь у Революції гідності.

Василів Ігор на Євромайдані в Киеєві (фото: facebook.com/igora.liza)

 • У 2014 році був співзасновником першого волонтерського Логістичного центру допомоги бійцям АТО в місті Тернопіль.
 • Того ж року Василів був обраний головою Тернопільського осередку ГО "Всеукраїнське об’єднання "Автомайдан". Співпраця в "Автомайдані" і багаторічна дружба пов’язували активіста з Олексієм Гриценком - зведеним братом Дмитра Разумкова, який у 2019 році був однією з найвпливовіших фігур у Зе-команді.
 • З 2014 року Василів також співпрацював з київською активісткою Галиною Янченко, яка пізніше стала експертом з антикорупційних питань в команді Володимира Зеленського.
 • У 2016-2017 роках Ігор Василів був членом Ради громадського контролю НАБУ другого скликання. Крім того, його обирали членом поліційної атестаційної комісії.
 • Варто вказати, що судячи з декларацій бізнес, активіста теж успішно розвивався в ці роки, хоча він і скаржився, що не може виграти тендерні замовлення.

Робота в парламенті

 • В одному з інтерв’ю в листопаді 2019 року новообраний парламентар розповідав, як став кандидатом у депутати. Після того, як Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради, Василіву прийшло СМС-повідомлення з пропозицією спробувати балотуватись, якщо є бажання. Сам він ні до кого не телефонував, свою кандидатуру не пропонував. Після запрошення Василів переслав потрібні документи. Судячи з попереднього розділу, у Зе-команді було кому замовити за нього добре слово. Незабаром активісту зателефонували з Києва і повідомили, що він затверджений кандидатом від "Слуги народу" по 164-му округу.

Василів Ігор і Володимир Зеленський (фото: facebook.com/igora.liza)

 • А виборча кампанія для Василіва була дуже складною. Його суперником був досвідчений політик з ВО "Свобода", народний депутат 7 і 8 скликань, голова Тернопільської обласної ради з 2020 року Михайло Головко. До останнього дня не було зрозуміло, хто з них перемагає. 21 липня 2019 року з перевагою лише в 400 голосів перемогу здобув Ігор Василів.
 • 29 серпня він прийняв присягу народного депутата, увійшов до фракції політичної партії "Слуга народу" і до Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури.

Василів Ігор з колегами-депутатами у Верховній Раді (фото: facebook.com/igora.liza)

 • Пізніше його обрали членом української частини Парламентської асамблеї України та Республіки Польща, керівником групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Албанія.
 • У вересні 2019 року парламентар приєднався до міжпартійних депутатських об’єднань "Рівні можливості", "Українці у світі" і "Тернопільщина".
 • В грудні того ж року Василіва обрали головою Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для здійснення парламентського контролю за розслідуваннями нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів протягом 2017-2018 років.
 • Громадський рух "Чесно" проаналізував голосування нардепа з Тернопільщини. Він підтримав всі важливі законопроєкти і подання Володимира Зеленського, голосував за Виборчий кодекс, судову реформу, штрафи за пропуск депутатами засідань Ради, кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. А за призначення складу Кабміну Василів не проголосував. Свою позицію він пояснив тим, що вважає невірним кроком призначення Арсена Авакова на посаду міністра.

Василів Ігор (фото: facebook.com/igora.liza)

 • Аналітичний портал "Слово і діло" відмітив, що станом на кінець лютого 2021 року з усіх мажоритарників Тернопільської області Ігор Василів виконав найбільше обіцянок, які дав виборцям в якості кандидата.
 • А в парламенті нардеп запам’ятався ще тим, що в теплу пору року приїжджав на роботу в Раду не на Мерседесі чи Бентлі, а на електричному самокаті.

Критика та скандали

За інформацією інтернет-видання "Bigus.info" стало відомо про те, що тендери на утримання доріг на Тернопільщині з червня 2019 року отримує фірма, яка наближена до депутата Ігоря Василіва від політичної партії "Слуга народу", який переміг на цьому окрузі. Цією компанією керує племінниця парламентаря, а засновником її є Павло Іванченко, який був довіреною особою і спонсором Василіва під час виборчих перегонів. Журналісти вбачають в цьому зловживання службовим становищем і політичний вплив на прийняття рішень, хоча нардеп стверджує, що ніяк не впливав на проведення тендерів.

Аналітики громадського руху "Чесно" вивчили остаточний фінансовий звіт кандидата у народні депутати Василіва і були здивовані, що в такій напруженій виборчій кампанії він потратив лише 80 тисяч гривень. Будь-який аналітик підтвердить, що стати парламентарем за 3 тисячі доларів абсолютно нереально, тим більше для кандидата-новачка. Очевидно, Ігор Василів не вказав усіх своїх витрат під час виборів.

Дата публікації: 28.11.2021
Дата останньої зміни: 30.11.2021
1