Вінтоняк Олена

Вінтоняк Олена

Народна депутатка України IX скликання, голова підкомітету з питань регіонального та транскордонного співробітництва між Україною та країнами-членами ЄС

Вінтоняк Олена – юристка, політикиня, членкиня партії "Слуга народу", очільниця її організації в Івано-Франківській області,  голова підкомітету з питань регіонального та транскордонного співробітництва між Україною та країнами-членами ЄС Комітету ВРУ з питань інтеграції України до Європейського Союзу.

Місце народження

Народилась 29 березня 1979 року в місті Коломия, Івано-Франківської області.

Освіта

Закінчила юридичний факультет Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Отримала червоний диплом.

Після закінчення навчання в університеті вступила в аспірантуру, проте згодом зробила вибір на користь роботи юриста-практика.

Родина

Мати – Блістінова Лариса Федорівна. Про її діяльність жодної інформації немає, крім того, що вона володіє квартирою у Дніпрі.

Про батька нічого не відомо, очевидно, що з сім’єю він не проживав.

Син – Клемба Марк Васильович. Про його батька будь-яка інформація відсутня.

Олена Вінтоняк офіційно незаміжня.

Кар’єра до обрання в Раду

 • Ще навчаючись на другому курсі університету Олена брала участь у роботі "Юридичної клініки". Надавала правову допомогу малозабезпеченим верствам населення.
 • Разом із командою університету брала участь у конкурсі з цивільного права в НЮАУ ім. Ярослава Мудрого (I місце) та конкурсі з кримінального права (II місце) в Києві.
 • З 2002 року – Олена Вінтоняк обіймала посади юриста, а згодом і керівника юридичного відділу групи будівельних компаній в місті Івано-Франківську.
 • Надалі вона працювала заступницею директора юридичної компанії в місті Києві.

Вінтоняк Олена (фото зі сторінки Олени Вінтоняк у facebook)

 • Згодом Олена Вінтоняк повернулась на Прикарпаття, стала засновницею і активною учасницею громадської організації "Громадський актив Івано-Франківська".
 • В останні роки й до самого обрання в парламент Вінтоняк працювала на посаді юридичного консультанта ФОП "Мулик Роман Миронович". Цей приватний підприємець – досить відома людина в місті. Він був депутатом обласної ради від Партії регіонів, з якої вийшов у 2014 році, а також радником міського голови з питань підприємництва. У 2019 році приєднався до команди Володимира Зеленського, ставши депутатом Верховної Ради й заступником голови партії "Слуга народу".

Вінтоняк Олена і Володимир Зеленський (фото зі сторінки Олени Вінтоняк у facebook)

Парламентська діяльність

 • До 2019 року юристка політикою не займалась.
 • Коли Володимир Зеленський оголосив про свій намір поборотись за крісло Президента України, вона одразу ж приєдналась до його команди.
 • Весною 2019 року Олена Вінтоняк була представником передвиборчого штабу кандидата на пост Президента України Володимира Зеленського у Івано-Франківську. Під час кампанії перерахувала до виборчого фонду кандидата в Президенти України Володимира Зеленського 13 000 грн. Очевидно, що важко було змінити настрої в області на користь "головного кварталівця", адже в першому турі Зе-кандидат отримав лише 16% голосів виборців і зайняв третє місце після Юлії Тимошенко і Петра Порошенка. У другому турі команда Зеленського спрацювала краще і він переміг на Прикарпатті з результатом 54,58%.
 • Після обрання Володимира Зеленського на посаду гаранта, були призначені позачергові вибори до Верховної Ради. Олена Вінтоняк балотувалась по списку політичної партії "Слуга народу", в якому отримала 117 місце. 21 липня 2019 року вона пройшла до складу українського парламенту.
 • 29 серпня того ж року Олена Вінтоняк прийняла присягу народного депутата та увійшла до складу фракції політичної партії "Слуга народу".

Вінтоняк Олена у Верховній Раді (фото зі сторінки Олени Вінтоняк у facebook)

 • У вересні її обрали головою підкомітету з питань регіонального та транскордонного співробітництва між Україною та країнами-членами ЄС Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу. Парламентарка стала членкинею Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї ЄС - Східні сусіди (ПА ЄВРОНЕСТ), також увійшла до складу міжфракційного депутатського об’єднання "Прикарпаття". Олена Вінтоняк, крім уже перерахованих посад, працює в групах з міжпарламентських зв’язків з Японією, США, Канадою, Республікою Індія, Королівством Бельгія, Республікою Корея, Грузією.
 • В червні 2020 року відбулась конференція Івано-Франківської обласної організації партії "Слуга народу", на якій делегати обрали її головою Олену Вінтоняк. Вибір прикарпатців затвердила Вища рада партії. У своєму виступі перед однопартійцями парламентарка назвала основні цілі місцевої організації - впровадження програми Президента, розвиток партійного будівництва, роботу із місцевими жителями та їхніми зверненнями.
 • В парламенті Олена Вінтоняк уникає публічності. За час депутатства лише двічі записувалась на виступ у Раді. З журналістами у кулуарах ради не спілкується, участі у політичних ток-шоу теж не бере.

Вінтоняк Олена (фото зі сторінки Олени Вінтоняк у facebook)

Критика та скандали

В НАЗК у 2019 році звернули увагу на декларацію Олени Вінтоняк за 2018 рік. Фахівці порахували, що її активи більш ніж у десять разів перевищували суму всіх доходів родини. Але декларантка вказала, що квартири, дорогий брендовий одяг, ювелірні вироби з діамантами та значні заощадження не отримані внаслідок корупційних дій, а кошти на все це були зароблені раніше, до початку періоду декларування діяльності.

Громадські активісти також вказують на досить низький рівень відповідальності парламентарки. З 96 обіцянок, вказаних у передвиборчій програмі Вінтоняк, вона виконала лише 15.

Дата публікації: 23.11.2021
Дата останньої зміни: 23.11.2021